McLaren už ví, co stálo za problémy v testech

Tým z Wokingu během dvoudenních testů po závodě v Abú Dhabí odjel jen pět kol.
McLaren už ví, co stálo za problémy v testech

Závodní ředitel McLarenu Éric Boullier řekl, že tým už pochopil problémy, které tým měl při prvním veřejném testu s pohonnou jednotkou Honda v Abú Dhabí, zároveň už podle něj tým má připraven plán na vyřešení problémů.

Podle Boulliera už McLaren ví, co stálo za problémy v testech, ve kterých se za volantem letošního vozu MP4-29 objevil Stoffel Vandoorne. Některé z těchto problémů přitom již podle něj byly odstraněny.

McLaren ujel s Hondou jen pět kol

McLaren ujel s Hondou jen pět kol

„Trochu jsme pozměnili harmonogram a poslali jsme lidi od Hondy, McLarenu a samotný vůz zpátky (do továrny ve Wokingu) na velkou kontrolu,” řekl Boullier.

„Týden tvrdě pracovali a na všechno přišli. Plán obnovy je přitom hotov. Něco z toho už bylo také opraveno, čekají nás ještě nějaké testy na dynu. Nešlo jen o jeden problém. Byly tam problémy s hardwarem, které se promítly i do softwaru.”

„Nejdřív jsme tedy museli přijít na to, co je špatně na hardwaru, abychom opravili software.”

Za McLaren budou v příštím roce závodit Jenson Button s Fernandem Alonsem. Oba bývalí mistři světa si vůz MP4-30, který již prošel povinnými crash testy FIA, poprvé vyzkouší na začátku února v rámci prvních předsezónních testů v Jerezu.

Další článek: Kvjat se závodění proti Ricciardovi nebojí

17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.