McLaren už nabízí Hamiltonovi skoro stejně peněz jako Mercedes

Britská média hlásí, že by se měla brzy uzavřít budoucnost Lewise Hamiltona. McLaren je ochotný sáhnout hlouběji do kapsy.
McLaren už nabízí Hamiltonovi skoro stejně peněz jako Mercedes

Doposud měl být hlavní překážkou pro Hamiltonovo setrvání u McLarenu nižší plat, který mu jeho současný zaměstnavatel nabízel. Mercedes byl totiž připraven dát víc, ale to už teď neplatí.

McLaren přidal a u obou stájí by si podle současných návrhů smluv měl Hamilton přijít na zhruba 17 miliónů dolarů ročně. McLaren je údajně ochotný dokonce trochu uvolnit i pravidla pro osobní sponzory, přesto by mistr světa z roku 2008 zřejmě neměl takovou volnost v osobním byznysu jako u Mercedesu.

Britové teď věří, že nový kontrakt podepíše Hamilton brzy, a odhadují, že spíš s McLarenem. Proti Mercedesu totiž hovoří průměrná výkonnost a nejasná budoucnost. Vedení automobilky stále jasně neřeklo, jak se svojí stájí ve formuli 1 naloží.

Spekuluje se o různých změnách ve vedení týmu, údajně by se do něj mohl zapojit Niki Lauda, který Rossu Brawnovi pomáhá s vyjednáváním o nové Concordské dohodě.

Další článek: Ferrari popírá, že už by se rozhodlo pro Massu

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.