McLaren uvažuje o kopírování zavěšení Ferrari

Scuderia překvapila zavěšením s tažnou tyčí (pull rod), což je řešení, jež se ve formuli 1 naposledy objevilo před jedenácti lety.
McLaren uvažuje o kopírování zavěšení Ferrari

V roce 2001 se zavěšení s tažnou tyčí objevilo na vozech Minardi, za jejichž designem stál Gabriele Tredozi. Zajímavostí je, že právě v těchto vozech strávila svou první sezonu ve formuli 1 současná hvězda Ferrari Fernando Alonso. 

Letošní rozpačitý start Ferrari vzbudil návrhy na upuštění od tohoto radikálního řešení. Vývoj sezony pak ale nabral odlišný směr a o zavěšení maranellských vozů se zajímají i největší soupeři. Španělský deník Marca uvádí, že pull-rod zavěšení padlo do oka Paddymu Lowemu, technickému řediteli McLarenu a rád by ho zahrnul do návrhů vozu pro příští rok, za účelem zlepšení přívodu vzduchu k difuzoru.

 Fernando Alonso je jediným pilotem se dvěma vítězstvími na kontě a je s poměrně komfortním náskokem v čele šampionátu. To ovšem neznamená, že by měl Luca di Montezemolo, šéf Ferrari, lehké spaní.

"Ano, bojím se, neboť nás čekají tři těžké závody v Silverstonu, Hockenheimu a Budapešti. Ve Valencii jsme viděli, jak silný je tým Red Bull. Pokud chceme udělat pokrok, musíme udělat krok kupředu," řekl čtyřiašedesátiletý Ital.

Další článek: Výročí Stepneygate

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10