McLaren uvažuje o kopírování zavěšení Ferrari

Scuderia překvapila zavěšením s tažnou tyčí (pull rod), což je řešení, jež se ve formuli 1 naposledy objevilo před jedenácti lety.
McLaren uvažuje o kopírování zavěšení Ferrari

V roce 2001 se zavěšení s tažnou tyčí objevilo na vozech Minardi, za jejichž designem stál Gabriele Tredozi. Zajímavostí je, že právě v těchto vozech strávila svou první sezonu ve formuli 1 současná hvězda Ferrari Fernando Alonso. 

Letošní rozpačitý start Ferrari vzbudil návrhy na upuštění od tohoto radikálního řešení. Vývoj sezony pak ale nabral odlišný směr a o zavěšení maranellských vozů se zajímají i největší soupeři. Španělský deník Marca uvádí, že pull-rod zavěšení padlo do oka Paddymu Lowemu, technickému řediteli McLarenu a rád by ho zahrnul do návrhů vozu pro příští rok, za účelem zlepšení přívodu vzduchu k difuzoru.

 Fernando Alonso je jediným pilotem se dvěma vítězstvími na kontě a je s poměrně komfortním náskokem v čele šampionátu. To ovšem neznamená, že by měl Luca di Montezemolo, šéf Ferrari, lehké spaní.

"Ano, bojím se, neboť nás čekají tři těžké závody v Silverstonu, Hockenheimu a Budapešti. Ve Valencii jsme viděli, jak silný je tým Red Bull. Pokud chceme udělat pokrok, musíme udělat krok kupředu," řekl čtyřiašedesátiletý Ital.

Další článek: Výročí Stepneygate

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen