McLaren usiluje o Alonsa, chce ho už příští rok

Letošní trh s jezdci přinesl další zajímavý zvrat, McLaren přiznal, že se snaží přesvědčit Fernanda Alonsa, aby utekl od Ferrari.
McLaren usiluje o Alonsa, chce ho už příští rok

Alonso má smlouvu s Ferrari až do konce roku 2016, ale jeho vztah s italskou stájí si letos prochází těžším obdobím. V tom cítí šanci soupeři, a proto se o Španělovy služby začal zajímat McLaren, a to už v souvislosti s rokem 2014.

"Ano, pokud to bude možné," odpověděl šéf McLarenu Martin Whitmarsh na otázku Sky Sports, zda by vzal Alonsa zpět do své stáje. "Většina týmů napříč pit lane by ráda podepsala s Alonsem, je velmi talentovaný jezdec."

"Očekávám, že se naše jezdecká sestava příští rok nezmění, ale jsme otevření všemu a z dlouhodobého hlediska by byl velkým přínosem. Fernando má svůj osud ve svých rukou, ale uvidíme."

Pokud by se McLarenu podařilo Alonsa přetáhnout, postavil by ho vedle Jensona Buttona, ten totiž už má smlouvu podepsanou, a zbavil se Sergia Péreze.

Whitmarsh doufá, že by Alonsa mohlo rozhoupat angažování Kimiho Räikkönena. Španěl byl zvyklý být v týmu jedničkou, což se s příchodem Fina změní.

"Není správné, abych komentoval, co se děje u Ferrari, ale lidé byli angažováním Kimiho překvapeni," uvedl. "Ne proto, že by Kimi nebyl obrovsky talentovaný, nebo protože by bylo překvapivé, že chce Kimi k Ferrari."

"Také je vidět, že je to vzrušující sestava, ale jestli je to udržitelná sestava, to nevím. Buďme upřímní, lidé chtějí Fernanda Alonsa, protože je v současnosti jedním z nejlepších jezdců na světě. Je přínosem pro každý tým."

"Je pravděpodobné, že budeme příští rok mít stejnou sestavu. Když budu realista, tak to se podle mě stane, ale uvidíme."

Alonso pro McLaren závodil už v roce 2007, ale na konci sezóny se s týmem předčasně rozloučil a vrátil se k Renaultu. Je otázkou, do jaké míry míní McLaren svoji touhu po Alonsovi vážně a do jaké míry využívá siutace, aby destabilizoval Ferrari, podobně jako to před pár měsíci udělal s Alonsem Red Bull.

Další článek: GP Singapuru 2013

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.