McLaren upravil vůz a doufá v menší výkyvy ve výkonnosti

Po závodech v Austrálii a Malajsii se McLaren MP4-28 dočká úprav, které mají za cíl rozšířit jeho nejlepší výkony do širšího spektra podmínek.
McLaren upravil vůz a doufá v menší výkyvy ve výkonnosti

Letošní monopost McLarenu dokáže chvílemi podávat špičkové výkony, ale ne dlouho, jeho chování je velmi nekonzistentní. Na to se ve Wokingu zaměřili před Čínou.

"Naše výkony v Austrálii a Malajsii nesplnily vysoké standardy, které máme u McLarenu," hodnotil šéf týmu Martin Whitmarsh. "Ale třítýdenní přestávka mezi druhým a třetím závodem byla užitečná, naplno jsme se snažili rozšířit naše chápání MP4-28 a věříme, že tento víkend dokážeme implementovat několik změn, které rozšíří jeho provozní okno a potenciálně zlepší jeho výkonnost."

Whitmarsh také pochválil všechny své zaměstnance za to, jak čelí těžkému období. "Schopnost týmu zareagovat byla příkladná, a jak jsem už řekl, chování Jensona a Checa je znamenité. Ukázali se být skutečnými vůdci, kteří inspirují, a jako skuteční ambasadoři týmu byli příkladní. Inženýři, designéři a mechanici také pracují neúnavně a pečlivě na odemykání potenciálu vozu. Věříme, že začínáme obracet list."

Platí to i pro Jensona Buttona, který chce v Šanghaji oživit své šance v šampionátu. "Je to srandovní, ale čínská Grand Prix je skoro jako nový začátek mé sezóny. Na začátku roku jsme si nemysleli, že z prvních dvou závodů přivezu dva body, ale myslím, že se všichni v týmu sebrali a vzali útokem řešení problémů našeho vozu. Víme, kde ztrácíme výkonnost, takže myslím, že se všichni těšíme na to, co dokážeme v Šanghaji."

Další článek: Räikkönen: Když zvládneme pneumatiky a tréninky, může se nám v Číně dařit

9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00