McLaren ukázal vůz pro IndyCar

McLaren se letos vrací na plný úvazek do amerických formulí. V Indianapolis ukázal vůz pro sezónu 2020.

McLaren dosáhl v 70. letech v IndyCar mnoha úspěchů a to jako dodavatel vozů i s vlastním týmem. Třikrát například vyhrál Indy 500: V roce 1972 Mark Donohue a v letech 1974 a 1976 Johnny Rutherford. Dvakrát pak vůz McLarenu vyhrál šampionát (Roger McCluskey v roce 1973 a Tom Sneva v roce 1977).

Na konci roku 1979 McLaren z americké scény odešel. Project Four Rona Dennise a Johna Barnarda se sloučil s britským McLarenem a rozhodl se soustředit na formuli 1.

V roce 2017 se McLaren vrátil do Indy 500. Využil těsné spolupráce s týmem Andretti Autosport, který mu pro Fernanda Alonsa postavil jeden vůz v charakteristických oranžových barvách. Druhý pokus už z větší části na vlastní pěst o dva roky později nevyšel. Alonso se do závodu nekvalifikoval.

McLaren nevylučuje, že nabídne svým jezdcům z IndyCar test formule 1

McLaren nevylučuje, že nabídne svým jezdcům z IndyCar test formule 1

Letos McLaren postaví vlastní tým pro celou sezónu. Navázal spolupráci s 
Arrow Schmidt Peterson Motorsports a vznikl tým Arrow McLaren SP.

V IndyCar jde McLaren podobnou ale ještě agresivnější cestou než ve F1 – dává šanci mladým jezdcům. V jeho voze uvidíme Mexičana Patricia O'Warda, který závodil v japonské super formuli jako člen juniorského programu Red Bullu, ze kterého byl ale následně „odejit“.

Oliver Askew je nadějným mladým talantem. Vloni vyhrál sérii Indy Lights, která je jakousi juniorkou pro IndyCar.

McLaren bude v sérii používat motory Chevrolet. Sezóna začíná 15. března.

Další článek: FIA uveřejnila závěry vyšetřování nehody, při které zemřel vloni Hubert

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.