McLaren ukázal barvy pro novou sezonu IndyCar

McLaren se v USA ve spolupráci s týmem Schmidt Peterson Motorsport chystá na další sezonu IndyCar. Pro rok 2021 představil nové barevné schéma svých vozů a také jednu jezdeckou posilu.

V loňském roce táhl McLaren za oceánem svými výsledky především Mexičan Patricio O’Ward, který skončil čtyřikrát na stupních vítězů a v celkovém pořadí obsadil čtvrtou příčku za šampionem Dixonem, druhým Newgardenem a třetím Hertou.

O’Ward si proto zajistil své místu u týmu i letos, závodit bude ve voze #5 s černými bočnicemi.

Jeho týmovým kolegou už nebude Oliver Askew, nýbrž zkušený Švéd Felix Rosenqvist. Bývalého pilota formule E získal McLaren z týmu Chipa Ganassiho. Rosenqvistovi bude patřit vůz #7 v kombinaci modré a typicky oranžové.

Scott Dixon je čerstvě šestinásobným šampionem IndyCar!

Místo Rosenqvista získal Ganassi talentovaného Španěla Alexe Paloua, do týmu navíc přicházejí veteráni amerického motorsportu Jimmie Johnson a Tony Kanaan, kteří se během sezony budou střídat ve voze #48. Sedminásobný šampion NASCAR Johnson nebude závodit na oválech.

Za McLaren pojede jeden závod také Juan Pablo Montoya, konkrétně ten největší ze všech – Indy 500.

Další článek: Haas po nehodě v Bahrajnu už nechce Grosjeana finančně podporovat v IndyCar

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.