McLaren: Týmové příkazy na případný Alonsův titul stín nevrhnou

Na rozdíl do Red Bullu či Maxe Mosleyho se McLaren nedomnívá, že by šampionát formule 1 utrpěl, kdyby Fernando Alonso vyhrál s náskokem menším než sedm bodů.
McLaren: Týmové příkazy na případný Alonsův titul stín nevrhnou

Kritici Ferrari vyčítají, že darovalo Fernandu Alonsovi vítězství v Hockenheimu, a tím i sedm bodů navíc. McLaren sice s postupem italských soupeřů nesouhlasil, ale v případě Alonsova možného vítězství v šampionátu nehodlá jeho úspěch snižovat poukazováním na aplikaci týmových příkazů. K jejich použití došlo podle některých i v Koreji, kde měl Massa záměrně zpomalit, aby zdržel ostatní a pomohl Alonsovi minimalizovat škody z problematické zastávky v boxech.

"Nebudu házet špínu na to, co udělali ostatní," řekl šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "My náš tým vedeme tak, jak chceme, a jistým způsobem chápeme pravidla. Je možné, že ostatní týmy je vidí jinak, ale nakonec Red Bull postavil rychlé auto a byl celý rok velmi konkurenceschopný."

"A Ferrari také patří uznání. Nezávisle na diskuzích o týmových příkazech a podobných věcech mělo Ferrari uprostřed sezóny skutečně problémy, pak se zvedlo a je velmi konkurenceschopné. A Alonso je impozantní soupeř."

Whitmarshovi samozřejmě záleží v první řadě na úspěchu McLarenu, ale dodal, že letošní šampionát je tak zajímavý, že by neměly převážit jiná témata, jako je používání týmových příkazů.

"Neměli bychom odvádět pozornost od jednoho z nejlepších šampionátů formule 1 naší historie tím, že bychom se zabývali věcmi, které ten či onen tým během roku udělal," řekl. "Je to fantastický šampionát. Opravdu, máme několik kandidátů na titul z tří různých týmů a to je podle mě skvělé. My jsme získali tři dvojitá vítězství, zažili jsme skvělé chvíle, ale i problémy. Red Bull měl chvíle slávy a tragédií, stejně tak Ferrari. Takhle se to točilo celý rok."

Šampionát by se mohl rozhodnout už tento víkend v Brazílii, i když s tím žádný tým nepočítá. Podle Whitmarshe není ani možné určit favorita nedělního závodu. "Myslím, že nikdo nemůže s větší mírou jistoty předpovědět, ať už je z týmu nebo zvenčí, které auto bude v Interlagosu rychlejší, jestli McLaren, Ferrari nebo Red Bull," uzavřel.

Diskuze (180) Další článek: Red Bull by se měl soustředit na Webbera, míní bývalí jezdci
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10