McLaren trest akceptuje a Světové radě poděkoval

Tým chce pokračovat ve zlepšování vztahů s FIA.
Tým McLaren zareagoval na rozhodnutí Světové rady o podmínečném vyloučení ze tří závodů pozitivně, trest akceptuje a chce s FIA pokračovat v budování lepších vztahů.

"McLaren přijímá rozhodnutí Světové rady a chce členům Světové rady poděkovat za spravedlivé slyšení, které nám bylo dnes dopoledne umožněno. Nyní se těšíme na to, že budeme pokračovat v budování užšího vztahu s větší spoluprácí mezi námi a FIA," uvedl McLaren ve svém prohlášení.

Tým se chce po povzbudivém výkonu z Bahrajnu také soustředit na vylepšení vozu MP4-24 a smazání ztráty na konkurenci.

Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh dodal: "Chci poděkovat členům Světové rady motorsportu FIA za to, že mi dnes dopoledne umožnili odpovědět na jejich otázky. Uvědomujeme si, že jsme v Austrálii a Malajsii vážně pochybili, proto jsem se za tyto chyby velmi rád ještě jednou omluvil. Také jsem byl potěšen, že jsem mohl členy Světové rady motorsportu FIA ujistit o tom, že jsme podnikli příslušné kroky s cílem zabránit opakování takových chyb."
Další článek: McLaren vyvázl s podmínečným vyloučením ze tří závodů

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.