McLaren také vyvíjí dvojité DRS, ale na vedlejší koleji

Sportovní ředitel McLarenu Sam Michael prozradil, že i jeho tým pracuje na dvojitém DRS podobně jako Lotus. Jeho nasazení ale není jisté.
McLaren také vyvíjí dvojité DRS, ale na vedlejší koleji

Ačkoliv se po rozruchu z úvodu sezóny zdálo, že se dvojité DRS Mercedesu dostalo mimo pozornost ostatních týmů, nakonec by mohlo být jedním z klíčových prvků druhé poloviny sezóny.

Svoji verzi systému, který zvyšuje maximální rychlost na rovinkách, už testoval Lotus a ani u McLarenu se podobného řešení nevzdali, i když mu nevěnují tolik pozornosti. "Není stejný jako u Lotusu, ale takový systém máme," řekl Michael pro Autosport. "Co se týče šancí, že ho nasadíme, tak zatím nevím."

Podle vyjádření Michaela se ale zdá, že ve Wokingu v této oblasti moc nepokročili. "Podíváme se na všechny (vývojové) programy a uvidíme, jestli to bude možné (nasazení), protože to vyžaduje práci a odtahuje to pozornost od běžných vylepšení," vysvětloval.

"Je těžké ho udělat tak, aby fungoval, zjišťuje to teď Lotus. Ale je to stejné jako se vším ostatním v pit lane, pokud vidíme nový nápad, naši lidé se na něj vrhnou, analyzují ho, a pokud zjistíme, že by byl pro tým přínosný, nasadíme ho."

McLaren trochu odrazuje od dalšího vývoje skutečnost, že takové systémy budou příští rok zakázané. Jedná se tedy o potenciální výhodu jen do konce roku. Navíc je tu riziko, že se systém nepodaří vyladit včas. Případný úspěch či neúspěch konkurence by mohl být při rozhodování rozhodující.

"Je tu možnost, že se na tom proplýtvají zdroje. Co se týče Lotusu, už teď jsou sakra rychlí, pokud k tomu přidají tohle, budou ještě rychlejší," dodal Michael.

Další článek: Ecclestone Nürburgring koupit nechce, ale finanční zapojení nevylučuje

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10