McLaren také vyvíjí dvojité DRS, ale na vedlejší koleji

Sportovní ředitel McLarenu Sam Michael prozradil, že i jeho tým pracuje na dvojitém DRS podobně jako Lotus. Jeho nasazení ale není jisté.
McLaren také vyvíjí dvojité DRS, ale na vedlejší koleji

Ačkoliv se po rozruchu z úvodu sezóny zdálo, že se dvojité DRS Mercedesu dostalo mimo pozornost ostatních týmů, nakonec by mohlo být jedním z klíčových prvků druhé poloviny sezóny.

Svoji verzi systému, který zvyšuje maximální rychlost na rovinkách, už testoval Lotus a ani u McLarenu se podobného řešení nevzdali, i když mu nevěnují tolik pozornosti. "Není stejný jako u Lotusu, ale takový systém máme," řekl Michael pro Autosport. "Co se týče šancí, že ho nasadíme, tak zatím nevím."

Podle vyjádření Michaela se ale zdá, že ve Wokingu v této oblasti moc nepokročili. "Podíváme se na všechny (vývojové) programy a uvidíme, jestli to bude možné (nasazení), protože to vyžaduje práci a odtahuje to pozornost od běžných vylepšení," vysvětloval.

"Je těžké ho udělat tak, aby fungoval, zjišťuje to teď Lotus. Ale je to stejné jako se vším ostatním v pit lane, pokud vidíme nový nápad, naši lidé se na něj vrhnou, analyzují ho, a pokud zjistíme, že by byl pro tým přínosný, nasadíme ho."

McLaren trochu odrazuje od dalšího vývoje skutečnost, že takové systémy budou příští rok zakázané. Jedná se tedy o potenciální výhodu jen do konce roku. Navíc je tu riziko, že se systém nepodaří vyladit včas. Případný úspěch či neúspěch konkurence by mohl být při rozhodování rozhodující.

"Je tu možnost, že se na tom proplýtvají zdroje. Co se týče Lotusu, už teď jsou sakra rychlí, pokud k tomu přidají tohle, budou ještě rychlejší," dodal Michael.

Další článek: Ecclestone Nürburgring koupit nechce, ale finanční zapojení nevylučuje

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00