McLaren také volá po uvolnění vývoje motorů

Pokud zůstane vývoj pohonných jednotek zmrazený, bude prý Mercedes dominovat dlouhodobě.
McLaren také volá po uvolnění vývoje motorů

Závodní ředitel McLarenu Eric Boullier se nechal slyšet, že je v nejlepším zájmu samotné formule 1 uvolnit pravidla o vývoji motorů, aby mohly konkurenční značky dotáhnout dominující Mercedes.

Německá automobilka pro letošní sezónu vyvinula nejlepší pohonnou jednotku, díky které získala výraznou převahu nad zbytkem startovního pole a zcela tak ovládla ročník 2014.

Zatímco Renault, Ferrari i Honda volají po uvolnění pravidel, které zmrazují vývoj motorů na základě snah snížit náklady, Mercedes svůj souhlas ke změně dát odmítá.

Boullier, jehož tým pro rok 2015 od Mercedesu odchází, aby se stal výhradním zákazníkem vracející se Hondy, říká, že uvolnění vývoje motorů je klíčové pro vyrovnání sil ve startovním poli a zatraktivnění podívané.

„Dělat něco, co pouze stupidně zvýší náklady není to, čeho chceme dosáhnout,“ bránil se na začátku Boullier. „Je to ale soutěž a my můžeme měnit auta, jak jen chceme.

V rámci regulí si myslím, že by motory měly být zmrazeny, jakmile se všem výrobcům podaří svůj motor řádně vyvinout. Pokud znemožníte soutěž, pak to jde proti duchu tohoto sportu.“

Boullier přiznává své obavy z dlouho trvající dominance Mercedesu.

„Oni těžili ze skutečnosti, že odvedli velice dobrou práci a těžili také ze skutečnosti, že jsou pravidla zamčená a motory zmrazené,“ řekl.

„Většina pokroku, který udělali, pochází od motoru a oni budou vpředu ještě pár let, dokud je po stránce vývoje ostatní nedoženou.“

Další článek: Gutiérrez do F1 vstoupil příliš brzy, myslí si šéf Ferrari

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen