McLaren stanovil nový rekord při zastávkách v boxech

Mechanici McLarenu po letní přestávce potvrdili, že jsou při výměnách kol velmi dobře sehraní. V Belgii si připsali další rekord, i když trochu zvláštní.
McLaren stanovil nový rekord při zastávkách v boxech

McLaren vždy říkal, že při pit stopech není až tak důležitá jedna nejrychlejší zastávka, ale nízký dlouhodobý průměr.

Logicky ale nejdříve lámal rekordy právě u jednotlivých zastávek. Nejrychlejší výměna kol v historii formule 1 trvala 2,31 sekundy, McLaren ji zvládl v Německu s Jensonem Buttonem.

Ovšem kvůli četným chybám z úvodu sezóny patřilo McLarenu před Belgií až šesté místo v tabulce průměrných časů zastávek v boxech s hodnotou 4,42 sekundy, první bylo Ferrari s 3,70 sekundy.

V Belgii si wokingští mechanici připsali nový rekord, ale nutno poznamenat, že jim k tomu značně pomohly okolnosti. Ve statistikách se objeví, že průměrný čas zastávek v boxech McLarenu byl ve Spa 2,49 sekundy. Lepší průměr nikdo nikdy neměl.

Jenomže k tomu je třeba dodat, že se průměr počítal jen z jednoho pit stopu, rovnal se tedy jeho hodnotě. Lewis Hamilton totiž vypadl na začátku závodu, takže své mechaniky vůbec nenavštívil, zatímco Button zvládl celý závod s jedinou zastávkou. Do statistik se ale zapíše rekordní průměr...

Další článek: Button zůstává kandidátem na titul, věří McLaren

17:41 | Andreas Seidl si myslí, že nejlepší auto ze středu pole má nyní Racing Point.
11:18 | Red Bull vloni utratil 237,3 milionu liber, což je o 2,3 milionu méně než v roce 2018.
30. září | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.