McLaren stále není rychlý, ale tragédie z Melbourne by se opakovat neměla

Oba piloti týmu z Wokingu se tentokrát probojovali do třetí části kvalifikace. Jenson Button se kvalifikoval osmý, Sergio Pérez desátý.
McLaren stále není rychlý, ale tragédie z Melbourne by se opakovat neměla

Button vidí na dnešní kvalifikaci pozitiva - postoupil do třetí části kvalifikace a má otevřenou cestu ke slušnému bodovému přídělu. O ataku na vítězství sice stále nemůže být řeč, avšak mizérie z Austrálie se podle všeho neopakuje. Po penalizaci Kimiho Räikkönena se oba piloti posunou o pozici výše, tudíž Button bude startovat sedmý a Pérez devátý. 

"Myslím, že v současné situaci nemůžeme pomýšlet na lepší než osmé místo v kvalifikaci. Nicméně to, že jsme pouze dvě desetiny sekundy za týpkem, který vyhrál Velkou cenu Austrálie (Kimi Räikkönen - pozn. redakce) přeci nemůže být tak zlé! 

Jasně, třetí část kvalifikace byla mokrá, ale první a druhá část naznačovala, že bychom na suchu mohli být přeci jen o něco konkurenceschopnější než minulý víkend v Austrálii. Pořád nejsme rychlí, ale kluci v garáži dělají maximum pro to, aby z auta dostali vše, co v něm je. 

Ale k zítřejšímu závodu - když máte dobré auto, nepřejete si, aby pršelo. Když váš vůz naopak není nejrychlejší, za déšť se modlíte. Je ale pravdou, že dneska jsme na přechodných pneumatikách rychlíci zrovna nebyli. Nezbývá nám tedy nic jiného než tvrdě bojovat a uvidíme, co nám to přinese," nechal se slyšet Button.

Sergio Pérez se napodruhé v barvách McLarenu probojoval do první desítky, a má tak výrazně lepší šanci získat své první body v sezoně 2013. 

"Když vezmeme v potaz, jak se naše auto chovalo v Albert Parku, musím říct, že to byla slušná kvalifikace. Jenson i já jsme postoupili do Q3, což je jistě potěšující. Stále ale máme co do vývoje vozu hodně co dělat. Je ale vidět, jak tvrdě tým na voze pracuje. Je skvělý pocit být součástí tohoto procesu.

Tady v Sepangu pozdě odpoledne často prší, takže počítám, že déšť ovlivní i zítřejší závod, jelikož začne ve čtyři hodiny odpoledne. Tento okruh mám nicméně vážně rád. Ať už bude počasí jakékoliv, udělám pro nejlepší tým ve formuli 1 vše, co budu moci," řekl Sergio Pérez. 

Další článek: Massa se po dlouhých třech letech dočkal první řady na startu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.