McLaren šlápl vedle v nastavení, startuje z předposlední řady

Kovalainen: Rychleji to prostě nešlo.
Klepněte pro větší obrázekMcLaren v sobotu poslal své jezdce do kvalifikace na Velkou cenu Brazílie s autem nastaveným na sucho a oni se oba utopili v průtrži mračen. Heikki Kovalainen bude do závodu startovat sedmnáctý a Lewis Hamilton osmnáctý. To je velké zklamání.

„Rád jezdím na mokru, ale dneska bylo na trati tolik vody, že bylo těžké jen udržet auto na silnici,“ poznamenal Kovalainen. „Je vidět, že pořád postrádáme přítlak. Rychleji to prostě nešlo,“ dodal.

Na tom se s Lewisem Hamiltonem shodli. „To byla jedna z nejhorších kvalifikací, jaké pamatuju,“ řekl Hamilton. „Ani Heikkiho ani moje auto nebylo vůbec dobré. Nemohli jsme to rozpálit ani na rovinkách. To je tím, jak málo máme přilnavosti,“ vysvětloval.

„Jeli jsme se suchým nastavením. Bylo mnohem tužší, než bychom na mokru potřebovali. Navíc se v takových podmínkách ukazuje, jak moc nám chybí přítlak v porovnání s ostatními.“

Martin Whitmarsh připustil, že u McLarenu udělali při nastavení chybu. „Je to zklamání pro celý tým. Možná jsme se až moc soustředili na možnost, že se závod pojede na suchu. Ale nevzdáváme se. Budeme chtít body a připravíme si agresivnější strategii,“ řekl.
Další článek: Barrichello má radost, ale ví, že klíčový bude zítřek

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.