McLaren: Singapur ukáže, jestli dokážeme ohrozit Red Bull v šampionátu

Poslední dvě Grand Prix nebyly svými vlastnostmi charakteristické pro zbytek kalendáře, proto si McLaren chce počkat na další závod, aby posoudil, jak přesně si stojí vůči Red Bullu.
McLaren: Singapur ukáže, jestli dokážeme ohrozit Red Bull v šampionátu

McLaren vyhrál poslední tři závody, ale po letní přestávce se jezdilo na atypických tratích. "Příští tři závody jsou důležité," upozornil sportovní šéf týmu Sam Michael. "Protože když se podíváte na ty tři poslední, nastaly různé okolnosti, které mohly pomoci tomu, že se náš hlavní soupeř (v konstruktérech) Red Bull výkonnostně trápil."

"Tou hlavní byl poměr vztlaku a odporu vzduchu na jednotlivých tratích. Byli jsme na dvou okruzích pro nízký odpor vzduchu - ve Spa a Monze - a ty vyžadují dost odlišné aerodynamické balíky ve srovnání s tím, s čím obvykle jezdíte. Teď se vracíme do Singapuru, kde je třeba maximální přítlak."

Wokingští proto budou považovat Singapur za důležitý ukazatel pro vývoj letošního šampionátu. "Pokud tam budeme mít stejnou výhodu jako v posledních dvou závodech, tak bych řekl, že jsme v opravdu dobré pozici pro boj (o titul)."

"Pokud bude Red Bull znovu rychlý a v první řadě s oběma vozy, tak to sice nebude znamenat, že šampionát vyhrát nemůžeme, ale bylo by to těžké."

Další článek: Williams stále váhá, zda příští rok posadí Bottase do závodní sedačky

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10