McLaren si stále stojí za rozhodnutím nasadit nový vůz později

Navzdory problémům z testů šéf McLarenu Martin Whitmarsh odmítl, že se pozdější představení vozu MP4-26 zřejmě obrátilo proti týmu, jak naznačoval Lewis Hamilton.
McLaren si stále stojí za rozhodnutím nasadit nový vůz později

Zatímco Red Bull, Ferrari a Mercedes jezdily se svými letošními auty již v prvních testech ve Valencii, McLaren nasadil letošní MP4-26 až do dalších testů v Jerezu. Problémy se spolehlivostí pak způsobily, že novinka z Wokingu odkroužila jen polovinu kilometrů ve srovnání s některými soupeři.

"Ve skutečnosti všechna rozhodnutí o konstrukci a provozu vozu F1 vycházejí z výpočtů a strategického vyvažování rizika," řekl Whitmarsh pro oficiální stránky formule 1. "V případě MP4-26 je jeden z nejdůležitějších faktorů výkonnosti, který se v roce 2011 týká všech týmů, zavedení nových pneumatik Pirelli."

"To je proměnná, o které jsme se domnívali, že ji lépe vyhodnotíme samostatně, když ve Valencii nasadíme loňský vůz, tedy platformu, kterou jsme už znali a rozuměli ji. Nakonec se první test ukázal jako velmi přínosný, získali jsme díky němu mnoho syrových dat, která od té doby analyzujeme. Takže i když uznávám, že nasazení MP4-26 bylo ovlivněno problémy se spolehlivostí, za rozhodnutím odložit jeho nasazení na druhé testy si pořád stojíme."

Lewis Hamilton a Jenson Button v posledních dnech vyjádřili obavy, že jim jejich vůz v současné formě neumožní bojovat o vítězství. Whitmarsh však takové soudy považuje za předčasné.

"Je prostě příliš brzy na to, abychom dělali závěry o MP4-26 nebo jakémkoliv jiném letošním voze formule 1," deklaroval. "Komentátoři se několikrát pokusili předpovědět výsledky závodů na základě časů z testů a nedopadli dobře. Já se k nim nehodlám přidat. Stačí říct, že jsme měli doposud během testů pár problémů se spolehlivostí, ale věříme, že teď jdeme správným směrem."

Další článek: Kubicův doktor: Je hloupé se teď ptát, kdy se Robert vrátí

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00