McLaren si od posledního roku s Mercedesem moc neslibuje

Sportovní šéf McLarenu Sam Michael naznačil, že příští rok by mohl být pro McLaren tak trochu přechodný, a to kvůli blížící se změně dodavatele motorů.
McLaren si od posledního roku s Mercedesem moc neslibuje

Motory Mercedes pohánějí vozy týmu McLaren od roku 1995, na konci příští sezóny po 20 letech skončí a uvolní místo japonským agregátům od Hondy. Největší úspěchy slavilo britsko-německé partnerství na konci minulého století s Mikou Häkkinenem, poslední titul získal pro tým Lewis Hamilton v roce 2008. Podobné výsledky s německým agregátem ve Wokingu už nečekají.

"Není pochyb o tom, že když končíte vztah, ať je to s partnerem na motory nebo kýmkoliv jiným, ta fáze partnerství není tak produktivní jako na začátku nebo uprostřed," řekl Michael pro Autosport. "Ale byl velmi dlouhý. Mercedes nás zná velmi dobře a my známe jejich lidi."

O přestupu McLarenu k Hondě se spekulovalo delší dobu a Mercedes byl o konci spolupráce informován s předstihem. "Samozřejmě to pro Mercedes nebylo obrovské překvapení, protože jsme jim blízko. Věděli, že tahle možnost může nastat," potvrdil Michael.

Dlouhodobým cílem McLarenu ale samozřejmě zůstávají vítězství v šampionátu. Bude jich chtít dosahovat znovu s Hondou. "Nevím, je moc brzy na to, abych předpovídal, jak na tom budeme. Určitě budeme málo slibovat a snažit se překonat očekávání. Znáte nás," dodal sportovní šéf wokingské stáje.

Další článek: Jezdci Tora Rossa o monackých nehodách: Pérez bourat asi chtěl, Grosjean je idiot

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.