McLaren si od posledního roku s Mercedesem moc neslibuje

Sportovní šéf McLarenu Sam Michael naznačil, že příští rok by mohl být pro McLaren tak trochu přechodný, a to kvůli blížící se změně dodavatele motorů.
McLaren si od posledního roku s Mercedesem moc neslibuje

Motory Mercedes pohánějí vozy týmu McLaren od roku 1995, na konci příští sezóny po 20 letech skončí a uvolní místo japonským agregátům od Hondy. Největší úspěchy slavilo britsko-německé partnerství na konci minulého století s Mikou Häkkinenem, poslední titul získal pro tým Lewis Hamilton v roce 2008. Podobné výsledky s německým agregátem ve Wokingu už nečekají.

"Není pochyb o tom, že když končíte vztah, ať je to s partnerem na motory nebo kýmkoliv jiným, ta fáze partnerství není tak produktivní jako na začátku nebo uprostřed," řekl Michael pro Autosport. "Ale byl velmi dlouhý. Mercedes nás zná velmi dobře a my známe jejich lidi."

O přestupu McLarenu k Hondě se spekulovalo delší dobu a Mercedes byl o konci spolupráce informován s předstihem. "Samozřejmě to pro Mercedes nebylo obrovské překvapení, protože jsme jim blízko. Věděli, že tahle možnost může nastat," potvrdil Michael.

Dlouhodobým cílem McLarenu ale samozřejmě zůstávají vítězství v šampionátu. Bude jich chtít dosahovat znovu s Hondou. "Nevím, je moc brzy na to, abych předpovídal, jak na tom budeme. Určitě budeme málo slibovat a snažit se překonat očekávání. Znáte nás," dodal sportovní šéf wokingské stáje.

Další článek: Jezdci Tora Rossa o monackých nehodách: Pérez bourat asi chtěl, Grosjean je idiot

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
1. srpna | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon