McLaren si není jistý, zda se Pérez může stát mistrem světa

Vedení McLarenu se domnívá, že je Pérez nejlepší jezdec ze všech, které mohl získat. Jestli se ale může zařadit mezi úplnou špičku, není jisté.
McLaren si není jistý, zda se Pérez může stát mistrem světa

Když se spekulovalo o odchodu Lewise Hamiltona z McLarenu, favoritem na jeho místo byl Paul di Resta, a to proto, že ho vedení wokingské stáje několikrát zmínilo jako velký talent. Nakonec se ale rozhodlo místo něj angažovat Sergia Péreze.

"Lidsky znám Paula velmi dobře a pomohl jsem mu z několika věcí, takže z tohoto pohledu ano, ale my jsme mezinárodní tým," odpověděl šéf McLarenu Martin Whitmarsh na otázku Daily Mailu, zda ho nelákalo udržet čistě britské složení týmu.

"V současnosti máme dva skvělé britské jezdce, ale angažovali jsme dva britské jezdce proto, že to byli ti dva nejlepší, které jsem mohl angažovat. Teď budeme mít Brita a Mexičana proto, že jsou to ti dva nejlepší, které jsem mohl angažovat pro příští sezónu, tak na tom jsme."

Whitmarsh říká, že Péreze sledoval už od loňského Monaka, ale nejvíc na tým zapůsobil svými letošními pódii. Paradoxem je, že od chvíle, kdy byla oznámena jeho smlouva s McLarenem, se mu přestalo dařit, už čtyři závody je bez bodů. To ale šéfovi wokingské stáje starosti nedělá.

"Ne. Jezdí pro Sauber a nikdo neví, jak je Sauber dobrý. Je velmi mladý. Je mu tolik, kolik bylo Lewisovi, když ve formuli 1 začínal. Nebyl nijak zvlášť vychováván, řekl bych, přesto dokázal zazářit."

McLaren by Péreze samozřejmě neangažoval, kdyby si nemyslel, že z něj bude top jezdec. Whitmarsh však přiznal, že stoprocentní jistotu nemá, co se týče potenciálu mexického jezdce.

"Něco v sobě má, ale nevíme, jestli to bude stačit na to, aby se z něj stal mistr světa. Myslím si, že by to tak mohlo být, takže to bude zajímavá výzva."

"U McLarenu najde jiný svět. Příští rok v Austrálii nastoupí pod mnohem větším tlakem, musí být na něj připraven. Od roku 1966 McLaren vyhrál víc než 25 procent závodů, kterých se zúčastnil."

"Když nastoupíte a nejste v prvních dvou řadách, nebo nebojujete o vítězství, tak se my a Ferrari ocitneme pod tlakem, který jiný tým formule 1 nezná. Když Red Bull nebyl konkurenceschopný, nikdo se do nich nenavážel, takže je tu tlak navíc, když jste jezdcem McLarenu. Může si myslet, že to chápe, ale nechápe."

Další článek: Fernandes skončí v roli šéfa týmu Caterham