McLaren si nemůže přát lepšího týmového šéfa, než je Stella, tvrdí Norris | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

McLaren si nemůže přát lepšího týmového šéfa, než je Stella, tvrdí Norris

Andrea Stella má za sebou první rok v čele McLarenu. Jeho dosavadní práci si velmi pochvaluje pilot britské stáje Lando Norris.

Andrea Stella, v minulosti známý například i jako závodní inženýr Michaela Schumachera či Kimiho Räikkonena, se stal týmovým šéfem McLarenu během minulé zimy, kdy na této pozici nahradil Andrease Seidla, jenž odešel do Sauberu.

Pro Itala to jistě nebyl snadný rok, jelikož McLaren v letošním roce prošel řadou personálních změn a turbulentní sezonu prožil i na trati. Úvod ročníku 2023 sice stáji z Wokingu vůbec nevyšel, ale ve druhé polovině díky povedeným upgradům McLaren chytil druhý den a sezonu zachránil.

Na adresu svého šéfa se nyní vyjádřil pilot Lando Norris. Podle něj momentálně není nikdo, kdo by byl lepším kandidátem na vedení McLarenu než právě Stella.

„Andrea prostě vše režíruje. Všichni ostatní jsou herci, ale je potřeba, aby všichni dobře spolupracovali, což se daří. Odvedl úžasnou práci. Jsem velmi rád, že je tam, kde je,“ uvedl podle Autosportu Norris.

„Pro tým toho během každého víkendu dělá hodně, ať se to týká závodů, kvalifikací a všeho ostatního. Lepšího šéfa týmu si nemohu přát,“ nechal se slyšet britský závodník, jehož tým čeká v roce 2024 několik novinek.

McLaren na začátku příštího roku představí po dlouhých letech první monopost, který byl vyvíjen v jeho vlastním větrném tunelu, a stejně tak ve Wokingu začne pracovat několik nových tvářích. Jde například o francouzského inženýra Davida Sancheze, jenž naposledy působil jako šéf konceptu posledních vozů Ferrari, či Roba Marshalla, který dosud pracoval pro Red Bull.

„Jsem nadšený, co se nových zaměstnanců týká. Jsme totiž konečně na správné cestě a víme, jakým směrem se vydat,“ dodal Norris. 

Doporučujeme

Články odjinud