McLaren si letošní šampionát prohrál sám, míní Michael

Sportovní šéf McLarenu Sam Michael je přesvědčený, že jeho tým mohl letošní titul vyhrát, kdyby se nedopustil mnoha chyb.
McLaren si letošní šampionát prohrál sám, míní Michael

Na rozdíl od loňského roku McLaren letos postavil auto, které výkonnostně dokázalo konkurovat Red Bullu, svědčí o tom například skutečnost, že oba monoposty získaly stejný počet vítězství.

Přesto skončil v šampionátu až třetí za Red Bullem a Ferrari. "Myslím, že McLaren letos neporazil Red Bull z velké části kvůli svým slabinám, a ne kvůli síle Red Bullu," přiznal Michael v rozhovoru s Jamesem Allenem.

"Měli jsme vyhrát, ale byly tu na různých tratích potíže se spolehlivostí, výkonností a provozní problémy. Takže si za všechno můžeme sami. Jde tedy o to, jak zvládneme svůj šampionát, a my to dobře víme."

Michael však nepopírá, že je Red Bull velmi silným soupeřem. "Adrian je fantastický designér, stojí za jejich přeměnou ve vítězný tým, letos to dokázal znovu, klobouk dolů."

"Sebastian je fantastický jezdec, stejně tak Mark Webber, takže mají dobrý tým. Ale úspěchy ve formuli 1 přicházejí vždy v cyklech, jsou to vrcholy a dna. Oni jsou teď na vrcholu, takže doufám, že za rohem čeká obrat!" dodal Michael.

Diskuze (101) Další článek: Marussia věří, že nový vůz zpoždění mít nebude
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30