McLaren si letošní šampionát prohrál sám, míní Michael

Sportovní šéf McLarenu Sam Michael je přesvědčený, že jeho tým mohl letošní titul vyhrát, kdyby se nedopustil mnoha chyb.
McLaren si letošní šampionát prohrál sám, míní Michael

Na rozdíl od loňského roku McLaren letos postavil auto, které výkonnostně dokázalo konkurovat Red Bullu, svědčí o tom například skutečnost, že oba monoposty získaly stejný počet vítězství.

Přesto skončil v šampionátu až třetí za Red Bullem a Ferrari. "Myslím, že McLaren letos neporazil Red Bull z velké části kvůli svým slabinám, a ne kvůli síle Red Bullu," přiznal Michael v rozhovoru s Jamesem Allenem.

"Měli jsme vyhrát, ale byly tu na různých tratích potíže se spolehlivostí, výkonností a provozní problémy. Takže si za všechno můžeme sami. Jde tedy o to, jak zvládneme svůj šampionát, a my to dobře víme."

Michael však nepopírá, že je Red Bull velmi silným soupeřem. "Adrian je fantastický designér, stojí za jejich přeměnou ve vítězný tým, letos to dokázal znovu, klobouk dolů."

"Sebastian je fantastický jezdec, stejně tak Mark Webber, takže mají dobrý tým. Ale úspěchy ve formuli 1 přicházejí vždy v cyklech, jsou to vrcholy a dna. Oni jsou teď na vrcholu, takže doufám, že za rohem čeká obrat!" dodal Michael.

Další článek: Marussia věří, že nový vůz zpoždění mít nebude

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.