McLaren se vzdal KERS ve prospěch zájmů formule 1

Na podobné oběti by měli být všichni připraveni ve vztahu ke kalendáři.
Asociace týmů formule 1 s definitivní platností potvrdila, že v příští sezóně nebudou týmy používat KERS. Podřídil se i Williams. McLaren má jeden z nejlepších systémů na rekuperaci kinetické energie, ale vzdal se ho, protože to prospěje formuli 1 jako celku. Náklady na jeho vývoj jsou příliš vysoké.

"Jako McLaren bychom KERS chtěli. Myslíme si, že máme nejlepší KERS," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh.

"Kdybychom hájili čistě zájmy McLarenu a systém chceme, tak proč bychom se ho zbavovali? My se snažíme ukázat, že všechny týmy musí táhnout za jeden provaz. Potřebujeme jednotu a směr. Musíme se snažit tento sport budovat."

"V minulosti odvedli v tomto ohledu všichni účastníci a týmy špatnou práci. Občas je třeba dělat oběti, aby tento sport rostl."

Dalším příkladem špatného hájení zájmů formule 1 jsou podle Whitmarshe kalendáře závodů. Zatímco se příští rok pojede v Koreji, stále není jistý osud Kanady a USA pořád chybí.

"O Montrealu bychom vůbec neměli pochybovat, měli bychom být připraveni obětovat týden a jet do Montrealu. Chceme určitě jezdit v Severní Americe. Je to velký trh. Neměli bychom být arogantní a očekávat, že nám budou platit za to, že přijedeme," řekl.

"Pokazili jsme to tolik, že bychom měli říct: ´Pokud to bude nutné, přijedeme k vám zadarmo a budeme s vámi spolupracovat na budování sledovanosti v Severní Americe.´"

Jižní Korea u týmů vyvolává rozpaky především pro to, že kolem okruhu není žádná infrastruktura, velká města jsou daleko a chybí hotely.
Další článek: Button: Musím se vyvarovat chyb, abych nedopadl jako Hamilton