McLaren se ve vývoji znovu chytil v červnu, ověří si to po letní přestávce

Ředitel McLarenu Jonathan Neale přesně určil, kdy jeho tým začal ve vývoji ztrácet na ostatní. Doufá, že se nepříznivý trend podařilo otočit.
McLaren se ve vývoji znovu chytil v červnu, ověří si to po letní přestávce

Že letos v sezónním vývoji nenaplnil svá očekávání, McLaren přiznal už dřív. Neale se teď k situaci vyjádřil podrobněji. "Myslím, že kolem Velikonoc jsme začali ve vývoji ztrácet na některé na naše soupeře," přiznal. "Pak jsme své soupeře ve vývoji předehnali v červnu."

"Jak dopadne červenec a srpen, to se teprve ukáže, takže uvidíme. Ale vzhledem k tomu, že prvních deset vozů dělí jen jedna nebo dvě desetiny sekundy na kolo, je to pořád velmi těsné. Rozuzlení sezóny bude opravdu vzrušující."

Pro McLaren nastal zlom v Grand Prix Německa v Hockenheimu, kde nasadil velký balík vylepšení.

"Myslím, že úpravy, které jsme přivezli do Německa a Maďarska, nám vrátily konkurenceschopnost, ale nic nemůžeme považovat za jisté. Máme důvody se domnívat, že se zlepšujeme, ale byl to velmi těsný závod (v Maďarsku). Tato sezóna bude dlouhá a těžká pro všechny," dodal.

Další článek: V osobních soubojích na trati jsou nejlepší Alonso, Kovalainen a Hamilton

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10