McLaren se v trojici nejbližších závodů pokusí přeskočit Ferrari

Podle šéfa týmu Andrease Seidla se britská stáj může spolehnout na skvělou spolehlivost a dobrý management náhradních dílů.
Foto: Getty Images / Pool
McLaren se v trojici nejbližších závodů pokusí přeskočit Ferrari | Foto: Getty Images / Pool

McLaren dosud dokázal bodovat v každém z letos odjetých závodů. Po posledním závodě v Baku však přišel o třetí místo v Poháru konstruktérů, když ho přeskočilo Ferrari.

Tento víkend se jede na francouzském okruhu Paula Ricarda. Začne tím série tří velkých cen ve třech týdnech po sobě. Kolotoč formule 1 se po víkendu přesune na Red Bull Ring, kde se pojedou rovnou dva závody (GP Štýrska a Rakouska).

Šéf McLarenu Andreas Seidl doufá, že McLaren své silné stránky v nadcházející sérii závodů dovede proměnit v návrat mezi top 3 týmy.

„Jako tým víme, jaké nároky si na nás blížící se trojzávodí přichystalo. Jsme na ně připraveni. Musíme si udržet dobrou operativní formu. Klíčové pro zvládnutí těchto tří závodů za sebou bude udržet si spolehlivost a správně zacházet s náhradními díly.

Po analýze dat z Baku je jasné, že se jako tým musíme dál zlepšovat, pokud chceme ve vyrovnané konkurenci uspět.

Okruh Paul Ricard se od toho posledního dost liší, je to jiný typ tratě, a také proto je těžké odhadnout, jaké bude složení na roštu. Naší jasnou prioritou je zajet co nejlepší kvalifikaci, abychom tak zvýšili šance na zisk velkého počtu bodů.

Budeme také závodit pro uctění památky Mansoura Ojjeha. Byl a vždy bude nedílnou součástí rodiny McLarenu. Zůstává pro nás pravou inspirací,“ řekl Seidl.

McLaren v dosavadním průběhu sezony nasbíral dohromady 92 bodů, Ferrari má na kontě o dva body více.

Další článek: FIA si od Francie posvítí na pneumatiky. Reaguje na defekty z Baku

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00