McLaren se v Koreji zaměří na Webbera

Oba jezdci týmu McLaren jsou stále ve hře o titul, ale závodů zbývá málo. Proto se musí Hamilton a Button umístit v premiérové korejské Grand Prix před vedoucím jezdcem šampionátu Markem Webberem.
McLaren se v Koreji zaměří na Webbera

"Naším cílem tento víkend je umístit se na pódiu a potřebujeme být před Webberem," řekl závodní inženýr McLarenu Phil Prew. "Takže potřebujeme oba vozy vpředu, musí bojovat v kvalifikaci o přední řadu a pak v závodě získat umístění na stupních vítězů. Takový je cíl."

I kdyby se v kvalifikaci McLarenu nedařilo podle plánu, nemusí být vše ztraceno. "V posledních závodech jsme měli dobré starty, takže bychom se před první zatáčkou mohli dostat na dobré pozice," odhadl Prew. "A po startu jsou pak dvě dobré rovinky, během kola celkově tři, takže to vám dává příležitost dohánět a předjíždět."

McLaren očekává, že nejsilnější bude právě v prvním sektoru na rovinkách a v zónách tvrdého brzdění. Red Bull bude zřejmě lepší v točivých sekcích, které následují v dalších sektorech. Aby zvýšil své šance na úspěch, bude se McLaren snažit v pátek doladit úpravy, které nestihl pořádně otestovat v Suzuce, a nasadit je do závodu. Jedná se především o nové přední a zadní křídlo, drobné změny má i na mechanice vozu.

Výhodu by v závodě mohla přinést také odvážnější strategie ve vztahu k novému asfaltu. "Pokud bude přilnavost tratě horší, pak by mohlo fungovat nastavení s vyšším přítlakem. Ale někdo by mohl být odvážný a zvolit nižší přítlak v očekávání, že se přilnavost během závodu zlepší, čímž by se v závodě dostal do dobré pozice pro předjíždění," vysvětloval Prew. "Takže tu můžou vzniknout jisté příležitosti tím, že si zvolíte trochu odlišnou cestu."

Diskuze (58) Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports s představením GP Koreje
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10