McLaren se údajně začal zajímat o Buttona

Norbert Haug to popírá.

Zatímco Ferrari potvrdilo, že jeho řady posílí v příštím roce Fernando Alonso na úkor Kimiho Räikkönena, trh s jezdci zůstává i nadále klidný. Další důležitý krok musí udělat buď McLaren, nebo Kimi Räikkönen.

Obě strany projevily o obnovení spolupráce zájem, ale podle britských médií neprobíhá vše hladce. A jelikož má údajně Jenson Button problémy dohodnout se s Brawnem GP na smlouvě pro rok 2010, otevírá se nová možnost.

Daily Mail přišel jako první se spekulací, že se McLaren obrátil na Jensona Buttona se zájmem udělat z něj týmového kolegu Lewise Hamiltona. Z takového spojení by údajně měl radost i Vodafone - hlavní sponzor týmu McLaren.

Button má mít potíže přesvědčit Rosse Brawna, že si zaslouží opětovné navýšení platu poté, co před začátkem letošní sezóny přijal snížení z 10 mil. liber o 50 až 70 procent (podle různých zdrojů).

Spekulace britského tisku však popřel Norbert Haug. "S Jensonem Buttonem jednání nevedeme, i když dokážu pochopit, že lidé v Anglii sní o anglickém týmu s dvěma mistry světa v kokpitu. Ale sny se neplní vždy," řekl.

V této souvislosti je však nutné připomenout, že jednání s jezdci probíhají, takže nelze vyloučit, že tato zpráva unikla do médií jako prostředek nátlaku. McLaren tak může chtít snížit Räikkönenovu cenu, nebo naopak Button může chtít zvýšit svojí cenu u Brawnu, vyloučeno není ani ovlivňování vstupu Mercedesu do stáje Rosse Brawna.

Další článek: Hamilton by rád zakončil sezónu posledním vítězstvím pro KERS

19:30 | Týmy musí měnit cestovní plány. Kvůli koronaviru nelze cestovat přes Hongkong a Singapur.
17:07 | Důsledek koronaviru: DTM přesouvá testy z Monzy na Hockehneim.
26. února | Sophia Floersch bude závodit ve F3 za tým Campos.
26. února | Vietnam podle Auto Motor und Sport zakázal vstup Italům na své území. Bahrajn zase zakazuje vstup těm, kteří přicestovali přes Dubaj či Singapur. Problém pro F1? Zatím nevíme.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února Kubica (1:16.942)
27. února Vettel (1:16.841)
28. února 09.00–18.00