McLaren se snaží umístit Magnussena, jedná s Force Indií a Marussií

Kevinu Magnussenovi by McLaren mohl příští rok zařídit debut ve formuli 1 u jednoho ze svých partnerských týmů.
McLaren se snaží umístit Magnussena, jedná s Force Indií a Marussií

McLaren letos několikrát řekl, že by rád viděl alespoň jednoho ze svých mladíků postoupit do formule 1. A wokingský tým nezůstal jen u slov, stejně jako prosadilo Ferrari Bianchiho, snaží se McLaren umístit Magnussena.

Podle německého Auto Motor und Sport za tímto účelem oslovil týmy, se kterými spolupracuje, tedy Force Indii a Marussii. Zejména v případě Force Indie mají Britové pádné argumenty, protože podle všeho jim Indové dluží peníze za převodovky a hydrauliku.

O Force Indii je v každém případě zájem, takže jsou Adrian Sutil a Paul di Resta pod tlakem. Kromě Magnussena se o indickou sedačku zajímají také Hülkenberg a Massa.

Uvolnit volant by se také mohl u McLarenu, Pérez údajně dostal čas do Japonska, aby se zlepšil.  Jinak by jeho místo mohl zaujmout třeba právě Hülkenberg. Pérezovi zřejmě ani moc nepomůžou sponzoři, protože se říká, že novým hlavním sponzorem McLarenu po odchodu Vodafonu nebude žádná mexická společnost, ale Gillette.

Další článek: Nespolehlivost přinese příští rok nečekané výsledky, předpovídá McLaren

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.