McLaren se snaží protlačit své mladíky u tří týmů

Kevin Magnussen a Stoffel Vandoorne by se mohli příští rok objevit na startovním roštu, alespoň se o to velmi snaží McLaren.
McLaren se snaží protlačit své mladíky u tří týmů

Doposud se vědělo, že McLaren nabídl Magnussena Force Indii, ale šéf týmu Martin Whitmarsh prozradil, že dělá pro své mladé jezdce víc, shání místo i pro Vandoorna.

"Zkusili jsme to u Force Indie, Lotusu a Marussie," řekl pro Autosport. "Musíme je dostat do formule 1. Myslím, že jsou oba opravdu velmi dobří a oba se dostanou do formule 1. My máme povinnost je tam dostat. Jsou celkem mimořádní."

Největší naděje vkládal McLaren do Force Indie, se kterou dlouhodobě spolupracuje po technické stránce, ale to zatím nevychází.

"Dohodli jsme se, že Kevina posadíme do sedačky Force Indie v testu mladých talentů, a podali jsme si na to s Vidžajem (Mallyou) ruce. Ale z nějakého důvodu ho to nezavázalo. Kevin nastoupil na poslední minutu v Silverstonu za nás."

"Odjel dvě jízdy ve voze formule 1 v Abú Zabí a ve svém třetím rychlém kole zajel čas, který by stačil na šesté místo na roštu, což je působivé."

McLaren na oplátku protahuje Force Indii jednání o prodloužení spolupráce. Whitmarsh ale říká, že této vyjednávací pozice zneužívat nechce.

"Myslím, že by se McLaren měl podívat u sebe. Pokud je Magnussen skvělý jezdec, tak proč mu nedají šanci?" řekl zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley.

Podle Whitmarshe ale současná doba nenahrává umisťování nováčků do top týmů. "Myslím, že by to bylo riziko pro nás i pro ně. Udělali jsme to s Lewisem, ale když se podíváte, jak moc jsme mohli nechat Lewise jezdit předtím, bylo to jednodušší. Nikdy nevíte, ale teď se snažíme jinde."

Další článek: Honda nepočítá s žádným přechodným obdobím, chce hned vítězit

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.