McLaren se snaží postavit experimentální vůz do konce měsíce

McLaren by společně s Hondou velmi rád ještě před koncem měsíce otestoval pohonnou jednotku Hondy. Tím by inženýři získali velkou výhodu.
McLaren se snaží postavit experimentální vůz do konce měsíce

Po posledním závodě sezóny nás 25. a 26. listopadu čekají ještě jedny sezónní testy. McLaren by tam velmi rád přivezl upravený monopost s označením MP4-29H.

V jeho útrobách by už zněl motor Honda. Pokud by McLaren testy nestihl, další příležitost by mohla nastat až v únoru při oficiálních testech.

Samozřejmě existuje možnost testovat někdy mezi tím, ale zde by mohlo jít o porušení pravidel.

Eric Boullier pro Auto123.com potvrdil, že se McLaren snaží vůz do Abú Dhabí připravit. „Máme dvě skupiny inženýrů, kteří pracují na dvou různých projektech. Jeden z nich pracuje na voze 2015, druhý připravuje vývojový vůz. Ten je určen k ověření procesů pro Hondu, takže je to poměrně důležité.“ 

Sky Sports píše, že by McLaren mohl už v pátečních trénincích nasadit „B verzi" svého vozu s velkými vylepšeními v oblasti aerodynamiky. Peter Prodromou už ve Wokingu zdá se tvrdě pracuje. 

Další článek: Video: Williams provětral mistrovský vůz z roku 1996

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna