McLaren se semknul kolem Dennise, ale zatím je bez šéfa týmu

Páteční představení nového wokingského monopostu potvrdilo, že byl Martin Whitmarsh odklizen z pozice šéfa stáje. Ale co bude dál?
McLaren se semknul kolem Dennise, ale zatím je bez šéfa týmu

Whitmarsh se při prezentaci neobjevil nikde, nezaznělo žádné jeho vyjádření, což ostatně platí už pro několik posledních komunikací týmu. Je tedy velmi pravděpodobné, že ho Dennis po svém návratu odstavil.

A je to právě Whitmarshův předchůdce, ke komu teď Wokingští vzhlížejí. "Ti, kdo znají Rona, vidí, že je nabuzený jako vždy. Je vášnivější než kdy předtím," řekl výkonný ředitel Jonathan Neale.

"Je vzrušený ze změn, které před sebou máme. V našem byznysu se hodně zajímá o provoz a má velmi silnou vizi značky a hodnot. Nejen o tom, jak se McLaren zcela soustředí na vítězení, ale jak bude vyhrávat."

"Tak funguje McLaren. A jestli tu někdy byl někdo se silnou vizí, smyslem pro vedení, znalostmi o tom, jak vítězit a proč je to důležité, je to on. Je to vzrušující období."

Z Dennisova návratu má radost také Jenson Button. "Tento tým vyhrál pod Ronem několik šampionátů, s Ayrtonem a Alainem a předtím," připomněl. "Ron má s tímto týmem velkou historii."

"Je to opravdový závodník a bojovník, za ty roky tento tým vybudoval. Je to dobré pro tento tým a dobré pro Rona, že má tuhle šanci tento tým znovu vést. A všichni jsou nadšení z výzvy 2014 pod Ronovým vedením."

Je zřejmé, že Dennis zpět ve vedení skupiny McLaren bude zblízka dohlížet na fungování týmu formule 1. Že by se sám znovu ujal i funkce šéfa stáje, se v tuto chvíli zdá nepravděpodobné, na Whitmarshově místě je očekáván Eric Boullier, který dnes odešel od Lotusu.

Další článek: Nové ferrari se bude jmenovat F14 T