McLaren se posunul na třetí místo v Poháru konstruktérů

Jednoho z nejlepších výsledků letošní sezóny formule 1 dosáhl ve Velké ceně Bahrajnu tým McLaren. Jeho jezdci Lando Norris a Carlos Sainz Jr. dojeli těsně pod stupni vítězů.
Foto: Getty Images / Peter Fox
McLaren se posunul na třetí místo v Poháru konstruktérů | Foto: Getty Images / Peter Fox

Z týmů, které bojují o třetí místo v Poháru konstruktérů, si dnes vedl McLaren nejlépe. Tým z Wokingu se díky tomu posunul před Racing Point, který vyšel bodově naprázdno.

„Velmi dobrý závod! Myslím, že nám více méně všechno vyšlo skvěle. Oba starty byly opravdu dobré a dostaly nás do dobré pozice před renaulty. To bylo všechno! Vím, v závodě byla spousta akce, ale myslím, že jsme měli dobrou strategii a udělali jsme, co jsme museli,“ řekl Norris.

„Můj závod nebyl nudný, ale drželi jsme se našeho plánu a soustředili se na sebe. To bylo vše, co jsme na začátku chtěli udělat a také jsme udělali. Dobré body, čtvrté a páté místo, jeden z našich nejlepších týmových výsledků.“

Sainz Jr. získal deset pozic

Z patnáctého na páté místo se v průběhu závodu dokázal posunout Carlos Sainz Jr.

„Dokázal jsem odjet velmi dobrý první stint na měkké sadě, předjel jsem spoustu jezdců, zároveň jsem se staral o pneumatiky, aby vydržely. Také druhý stint na střední sadě byl velmi dobrý, byli jsme schopni předjet oba renaulty a stahovali jsme Landa. Byl to skvělý závod a dokázali jsme získat velké množství bodů pro tým, které jsou klíčové v boji o šampionát.“

Další článek: Grosjean poslal pozdrav z nemocnice a změnil názor na svatozář

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen