McLaren se podle Hamiltona chytí nejdřív v květnu

McLaren bude dohánět současnou ztrátu na nejlepší soupeře nejspíš až do Velké ceny Turecka. Lewis Hamilton totiž odhaduje, že jeho tým chytí dech nejdřív ve čtvrtém závodě sezony na začátku května.
McLaren se podle Hamiltona chytí nejdřív v květnu

„Připravujeme nějaké dobré věci, až se budeme vracet do Evropy, takže na (výrazné zlepšení) by mohlo dojít tak po třech závodech. Nezapomínejme ale, že všichni ostatní budou vyvíjet taky. I když oproti nim svůj pokrok zdvojnásobíme, pořád to zabere pár závodů,“ vysvětlil Hamilton pro Guardian.

Předsezonní testy stáji z Wokingu nevyšly dobře. Mezi ostatními špičkovými týmy působil McLaren svým výkonem spíš nenápadně, což britské fanoušky znervózňuje už týdny.

Po posledních testech v Barceloně přiznal šéf stáje Martin Whitmarsh, že uvedení jejich MP4-26 poznamenaly četné poruchy. Televizní komentátor Martin Brundle označil letošní stříbrný monopost dokonce za „šrot“.

Hamilton teď připustil, že začátkem sezony bude možná jejich auto soupeřit jen s renaultem o pozici lídra středu pole. „Red Bull je strašně rychlý, Ferrari je strašně rychlé. Jak na tom bude Mercedes, to zatím nevím. Renault vypadá podobně jako my,“ vyjmenoval.

Mistr světa z roku 2008 si je zároveň vědom toho, že zpoždění ze začátku roku by snadno mohlo být fatální. „Podívejte se na Jensona (Buttona). Ten (v první půlce sezony 2009) vyhrál šest závodů a pak odpadl. Stačilo mu šest závodů a nikdo už ho nechytil. Můžeme jenom doufat, že se něco takového nepřihodí,“ řekl Hamilton.

Další článek: Druhé testy v Barceloně

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.