McLaren se podle Hamiltona chytí nejdřív v květnu

McLaren bude dohánět současnou ztrátu na nejlepší soupeře nejspíš až do Velké ceny Turecka. Lewis Hamilton totiž odhaduje, že jeho tým chytí dech nejdřív ve čtvrtém závodě sezony na začátku května.
McLaren se podle Hamiltona chytí nejdřív v květnu

„Připravujeme nějaké dobré věci, až se budeme vracet do Evropy, takže na (výrazné zlepšení) by mohlo dojít tak po třech závodech. Nezapomínejme ale, že všichni ostatní budou vyvíjet taky. I když oproti nim svůj pokrok zdvojnásobíme, pořád to zabere pár závodů,“ vysvětlil Hamilton pro Guardian.

Předsezonní testy stáji z Wokingu nevyšly dobře. Mezi ostatními špičkovými týmy působil McLaren svým výkonem spíš nenápadně, což britské fanoušky znervózňuje už týdny.

Po posledních testech v Barceloně přiznal šéf stáje Martin Whitmarsh, že uvedení jejich MP4-26 poznamenaly četné poruchy. Televizní komentátor Martin Brundle označil letošní stříbrný monopost dokonce za „šrot“.

Hamilton teď připustil, že začátkem sezony bude možná jejich auto soupeřit jen s renaultem o pozici lídra středu pole. „Red Bull je strašně rychlý, Ferrari je strašně rychlé. Jak na tom bude Mercedes, to zatím nevím. Renault vypadá podobně jako my,“ vyjmenoval.

Mistr světa z roku 2008 si je zároveň vědom toho, že zpoždění ze začátku roku by snadno mohlo být fatální. „Podívejte se na Jensona (Buttona). Ten (v první půlce sezony 2009) vyhrál šest závodů a pak odpadl. Stačilo mu šest závodů a nikdo už ho nechytil. Můžeme jenom doufat, že se něco takového nepřihodí,“ řekl Hamilton.

Další článek: Druhé testy v Barceloně

19:25 | Vitalij Petrov dělá tento víkend sportovního komisaře v Portugalsku. Objevily se informace, že jeho otec Alexander dnes zemřel ve Vyborku (Rusko).
18:44 | Pérez dostal za zpomalení Gaslyho v kvalifikaci napomenutí.
14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)0
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10