McLaren se pod Seidlovým vedením přeorientoval na „tradiční“ strukturu

V McLarenu se ujal vlády Andreas Seidl a britský tým se tak v této sezóně doslova mění před očima. Stále se zlepšující výsledky na trati nejsou produktem pouze inženýrské a jezdecké práce. Za konstantním progresem McLarenu stojí i transformace manažerského modelu uvnitř stáje po vzoru „tradičních“ týmových struktur.
McLaren se pod Seidlovým vedením přeorientoval na „tradiční“ strukturu

V časech minulých vládl pevnou rukou slavné britské stáji Ron Dennis, ostatní manažerské posty se však postupně rozplývaly do nejasných podob, kdy mnohdy nebylo jasné, kdo je zodpovědný za jaký aspekt chodu týmu.

To se od letošního května začalo razantně měnit. Jaký nový šéf pro formuli 1 do McLarenu nastoupil Andreas Seidl, muž, který stojí za dominantními úspěchy značky Porsche ve třídě LMP 1 světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC.

Pod Seidlem se v McLarenu vytvořila nová vůdčí struktura, kterou tvoří technický ředitel James Key, sportovní ředitel Gil de Ferran a inženýr Andrea Stella. Nad těmito muži stojí ještě Zak Brown v pozici CEO.

I sám Seidl potvrdil Autosportu, že vždy byl fanouškem jednoduché, tradiční a čisté hierarchie.

McLaren potvrdil jezdeckou sestavu pro rok 2020. Zůstávají Sainz a Norris

McLaren potvrdil jezdeckou sestavu pro rok 2020. Zůstávají Sainz a Norris

„Stále analyzujeme, jaký způsobem bychom chtěli do budoucna nastavit organizaci uvnitř týmu,“ prozradil Seidl.

„Svoji roli pochopitelně hrají i nová pravidla.“ Ta budou ve formuli 1 platná od roku 2021.

„Společně s mým manažerským týmem a s Jamesem Keyem, který jakožto technický ředitel stojí nad vším a určuje si podobu svého vývojového týmu, se nyní snažíme dát všechno dohromady. Já jsem nicméně již při svém nástupu popsal, jak bych si představoval organizaci týmu, kterou by měla tvořit skupina technického vývoje, výroba a samotný závodní tým,“ popsal Seidl, podle jehož slov lze usuzovat, že se za transformaci vnitřní struktury McLarenu osobně zasloužil svými plány a požadavky.

„Jinými slovy chci klasickou strukturu, která je běžná u týmů v motorsportu. V takovémto prostředí jsme vždy pracoval. Je jednoduché a pro každého v týmu snadno pochopitelné.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Zázrak v Silverstonu: přibyly štěrkové zóny

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.
24. října | Vitalij Petrov dělá tento víkend sportovního komisaře v Portugalsku. Objevily se informace, že jeho otec Alexander dnes zemřel ve Vyborku (Rusko).

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton