McLaren se omluvil Webberovi za problémy s řídící jednotkou vozu

Elektronická řídící jednotka Red Bullu RB9 Marka Webbera byla v Austrálii v pořádku, ale problémy měl software, za což se McLaren dodatečně omluvil.
McLaren se omluvil Webberovi za problémy s řídící jednotkou vozu

Red Bull Racing ihned po závodě v Melbourne prohlásil, že za Webberovy problémy s telemetrií a KERS mohla standardizovaná elektronická řídící jednotka (ECU) dodávaná McLarenem.

McLaren se poté ohradil s tvrzením, že ECU ve Webberově voze byla v pořádku a že problém byl s datovým systémem v garáži. To bylo bráno jako přehození viny na Red Bull.

McLaren však nyní vysvětlil, že se datový systém Red Bullu dostal do potíží v důsledku problémů se softwarem, za které převzal odpovědnost.

"Samotné elektronické jednotky fungovaly v Melbourne bez incidentů, ale nastal softwarový problém, kvůli kterému musel být u Red Bullu Racing restartován datový systém vozu Marka Webbera během zaváděcího kola," uvedl McLaren.

"To narušilo jeho přípravy na start závodu, za což se Markovi a týmu omlouváme. Spolupracujeme, abychom zabránili opakování."

McLaren Electronic Systems dodává ECU všem týmům formule 1. Letos po dohodě s FIA nasadil novou verzi, která byla vyvinutá s ohledem na požadavky nových motorů, které přijdou příští rok.

Další článek: Sauber překvapil náskok předních týmů

9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00