McLaren se nesoustředí na rok 2014, protože by ve zbytku sezóny trpěl

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh nechce jezdit na závodní okruhy s pomalým vozem, a proto ten letošní nenechá odložit na vedlejší kolej ve prospěch toho příštího.
McLaren se nesoustředí na rok 2014, protože by ve zbytku sezóny trpěl

Velké změny pravidel pro příští rok vybízejí k tomu, aby někdo vzdal letošní šampionát a vložil veškeré úsilí do monopostu 2014 už teď. Mohl by to udělat McLaren, protože na nejrychlejší stejně ztrácí, ale neudělá, alespoň zatím.

"V naší organizaci může být to pokušení, ale je to jedna z mých vad, nechci závodit, když nejsem konkurenceschopný," řekl Whitmarsh. "Možná je to charakterová vada. Ale od Austrálie jasně říkám, že o roce 2014 nechci ani hovořit."

Šéf McLarenu nebude spokojený, dokud se jeho jezdci nevrátí na přední příčky. "Pravda je ta, že chci, abychom se vrátili na pódium, na nejvyšší stupeň. Na to teď myslím nejvíc, musíme postupovat krok za krokem."

Důležitým krokem má být velký balík úprav, který tým nasadí v Barceloně. Nejen Whitmarsh si od něj slibuje velké zlepšení. "Takový je samozřejmě plán. Nejsme na tom tak, jak potřebujeme a jak lidé očekávají. Takže tvrdě pracujeme a snad se dokážeme zlepšit a bojovat o vítězství a pódia."

Další článek: Slabinou Lotusu je práce se střední směsí pneumatik

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?