McLaren se dnes zaměřil na testování pneumatik

Hamilton věří, že mu opět pomůže KERS.

Piloti McLarenu se při dnešních volných trénincích na nedělní Velkou cenu Brazílie zaměřili především na testování obou směsí pneumatik.

Lewis Hamilton byl dopoledne pátý, odpoledne desátý. Při svém posledním výjezdu zkoušel měnit přítlačnou sílu zadní části vozu.

"Nejsme na tom tak jako red bully. Ale na to, že jsme v Brazílii, kde jsme tradičně ztráceli na rychlosti, jsme celkem spokojeni," přiznal obhájce titulu. "V minulosti jsme byli rychlí v kvalifikaci, ale ne v závodě." Angličan věří, že v kvalifikaci i v závodě mu opět pomůže KERS.

Heikki Kovalainen jezdil dopoledne delší úseky a zkoušel pneumatiky v chladnějších podmínkách. Zajel čtvrtý nejrychlejší čas. Odpoledne měl podobný program jako Hamilton. Zajel však až sedmnáctý nejrychlejší čas. "Dosažené časy to sice moc neukazují, ale udělali jsme dnes slušný pokrok. Splnili jsme stanovený program a vyzkoušeli obě směsi pneumatik. S oběma jsme byli rychlí," pochvaloval si Fin.

Šéf týmu Martin Whitmarsh byl spokojen s tím, že jeho jezdci zajížděli konzistentní časy. "Věřím, že konzistenci přeneseme i do závodu," doufá. "Red Bull vypadá silný, ale věřím, že i my budeme konkurceschopní."

Viceprezident Mercedes-Benz Motorsport Norbert Haug upozornil, že závodní pole je velmi vyrovnané, když ve druhém tréninku dělila nejrychlejšího Alonsa a nejpomalejšího Fisichellu necelá sekunda. "Naše dnešní pozice tedy nejsou důležité, věřím, že budeme konkurenceshopní tak jako v posledních závodech," přeje si Němec.

Další článek: Pátek v Interlagosu: Button je zatím stále v defenzivě