McLaren se chystá výrazně posílit své aerodynamické oddělení

Podle Autosportu by měl do McLarenu přijít z Astonu Martin zkušený aerodynamik Mariano Alperin. Celkem by mělo britský tým posílit 15 odborníků.
Foto: Getty Images / Peter Fox
McLaren se chystá výrazně posílit své aerodynamické oddělení | Foto: Getty Images / Peter Fox

McLaren se po nepovedeném vstupu do nové sezony, v rámci kterého nezískal v prvních dvou závodech ani bod, rozhodl k velkým personálním změnám.

Již v minulém týdnu organizace z Wokingu ohlásila odchod klíčového technického ředitele Jamese Keye, kterého nahradí tým tří expertů v čele s Davidem Sancheze.

Tímto však personální změny v tradičním britském týmu nekončí. Podle zjištění Autosportu se McLarenu nově podařilo získat z Astonu Martin zkušeného aerodynamika Mariana Alperina.

Alperin má ve formuli 1 bohatou historii, která je více než tři dekády stará. Ve svém životopise má mimo jiné působení u Hondy či Sauberu, kde vedl aerodynamická oddělení. Naposledy působil v Astonu Martin. 

Argentinský odborník na aerodynamiku by přitom neměl být zdaleka jedinou posilou v McLarenu. Jak uvedl Autosport, do Wokingu by mělo zamířit celkem 15 specialistů na aerodynamiku, kteří dosud pracovali pro stáje jako Ferrari, Aston Martin či Red Bull.

Další článek: Oděvní gigant zabránil Verstappenovi založit novou módní značku

Témata článku: