McLaren se chystá oznámit jezdeckou sestavu, Pérez zřejmě zůstane

Sergio Pérez dokázal pod tlakem podávat slibné výkony, a proto je pravděpodobné, že mu McLaren dá smlouvu na příští rok.
McLaren se chystá oznámit jezdeckou sestavu, Pérez zřejmě zůstane

Na konci léta vystavil šéf týmu Martin Whitmarsh Sergiu Pérezovi varování, že není zcela spokojený s jeho výkony. Proto také došlo k pozdržení oznámení o jezdecké sestavě 2014, i když Button už má smlouvu podepsanou.

Mexičan se ale dokázal zlepšit, blýskl se především v Indii, a tak je McLaren nakloněný pokračování s ním. "Kdy oznámíme své jezdce? Myslím, že to bude celkem brzy," řekl Whitmarsh v Abú Zabí.

V úvahu připadají další alternativy, McLaren pořád touží po Alonsovi, v záloze má juniora Magnussena a díky svému postavení je atraktivní pro všechny jezdce.

Pérez se ale nebojí, že by o místo přišel. "Vím, co se bude dít, takže v tomto ohledu se teď necítím pod hrozným tlakem," uvedl.

"Pro závodního jezdce je nejhorším tlakem, když pochybujete o budoucnosti a o tom, co se bude dít. Já věřím, že ať už se stane cokoliv, bude to pro mě to nejlepší."

Další článek: Ferrari: Vůči Red Bullu jsme na tom stejně špatně jako ostatní

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10