McLaren se chystá dát Red Bull k soudu

McLaren má v plánu dát svého rivala Red Bull k soudu kvůli sporům o ředitele aerodynamiky Dana Fallowse.
McLaren se chystá dát Red Bull k soudu

Tým se základnou ve Wokingu se po poradě s právníky rozhodl dát k soudu svého rakouského soupeře. Red Bull totiž přebral McLarenu Dana Fallowse, který vloni v srpnu podepsal s McLarenem smlouvu a přislíbil, že pro britskou stáj začne pracovat letos v březnu. Rakouská stáj však minulý týden oznámila, že Fallows bude pokračovat v práci u nich a k McLarenu se nepřipojí. McLaren tak cítí, že byl podveden.

„Bohužel se zdá, že McLaren teď nebude mít jinou možnost než dát Red Bull k nejvyššímu soudu, který bude s Red Bullem projednávat závažné otázky ohledně morální zásadovosti a smyslu pro fair play,“ řekl Dennis v rozhovoru pro Autosport.

„Abych byl upřímný, je to pro nás naprosto neakceptovatelné. Jen pár dní před svým začátkem u nás, a navzdory legálně podepsané smlouvy s McLarenem, nás těsně před odchodem z Red Bullu a příchodem do nového domova ve Wokingu najednou informoval, že pro nás už pracovat nechce.

Problém je, že neměl žádný legální podklad pro to, aby udělal tenhle U-obrat, protože už před tím formálně přijal naši nabídku a i se nám upsal smlouvou. Horší je ještě to, že na naše snahy kontaktovat ho odpověděl hrobovým tichem. Záhada byla rozluštěna několik týdnů poté, kdy Red Bull oznámil, že bude jejich ředitelem aerodynamiky,“ vysvětlil problém Dennis.

Další článek: Jezdci Williamsu kvitují zlepšení na mokru, avšak doufají v suchý závod

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00