McLaren sbírá cenné kilometry ještě před testy

McLaren v Jerezu odjel 79 kol. V Barceloně si bude chtít připsat určitě větší počet. Tým si osahal trať nedaleko hlavního města Katalánska už dnes.
McLaren sbírá cenné kilometry ještě před testy

Zatímco ostatní týmy teprve vybalují nebo jsou na cestě do Katalánska, v garáži McLarenu bylo dnes pořádně živo. Tým využil platná pravidla a absolvoval filmovací den. Za volant McLarenu MP4-30 usedl Jenson Button, který ho bude řídit také první dva dny.

Není jasné, kolik toho dnes McLaren ujel. Týmy mají právo absolvovat až dvě podobné akce za sezónu. Za den se může ujet maximálně 100 km, což je něco přes 20 kol. Není to mnoho, ale na odhalení případných nových problémů to stačí.

Testy začínají v Barceloně tento čtvrtek. Opět online na F1sport.cz 

Foto: McLaren

Další článek: Renault zvažuje, jak použít žetony. Možná na to půjde jinak

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna