McLaren sahal po pátém místě. Ze Spa odjíždí bez bodu

Ještě pár kol před cílem patřila Landu Norrisovi z McLarenu ve Velké ceně Belgie vozů formule 1 pátá pozice. Brit ale cíl závodu po technickém problému, stejně jako jeho týmový kolega Carlos Sainz Jr., neviděl.
McLaren sahal po pátém místě. Ze Spa odjíždí bez bodu

Norris měl start do závodu z říše snů. Po startu z jedenácté pozice využil v první zatáčce kontaktů svých soupeřů a k zatáčce Eau Rouge přijížděl na pátém místě.

Na tom se za jezdci Ferrari a Mercedesu držel až do cíle závodu, než musel dvě kola před koncem kvůli ztrátě výkonu svůj vůz odstavit na cílové rovince.

„Můj závod nebyl nudný. Byl zábavný a vzrušující. Měli jsme velmi dobrý start, odjezd byl velmi dobrý a v první zatáčce se nám podařilo předjet šest vozů najednou a dostat se na páté místo. Od té chvíle jsme si to kontrolovali,“ řekl Norris.

„Myslím, že si můžeme odnést nějaká pozitiva. Všichni v týmu odvedli velmi dobrou práci a přijít v posledním kole o motor bylo obtížné. Musíme se z toho dostat a připravit se na Monzu.“

Sainz Jr. odstoupil už v úvodu

Už po třech kolech skončila Velká cena Belgie pro druhého pilota McLarenu Carlose Sainze Jr. Španěl zastavil na trati v zatáčce Bus Stop poté, co pohonná jednotka v jeho voze ztratila výkon.

„Samozřejmě to není dobrá zpráva, když nemůžete ani odstartovat do závodu. Není k tomu co říct. Škoda také Landova odstoupení v posledním kole, kvůli kterému jsme nezískali dalších deset bodů do šampionátu, což by pro nás byl obrovský krok správným směrem,“ řekl Sainz Jr.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Emotivní Grand Prix Belgie 2019

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10