McLaren sahal po pátém místě. Ze Spa odjíždí bez bodu

Ještě pár kol před cílem patřila Landu Norrisovi z McLarenu ve Velké ceně Belgie vozů formule 1 pátá pozice. Brit ale cíl závodu po technickém problému, stejně jako jeho týmový kolega Carlos Sainz Jr., neviděl.
McLaren sahal po pátém místě. Ze Spa odjíždí bez bodu

Norris měl start do závodu z říše snů. Po startu z jedenácté pozice využil v první zatáčce kontaktů svých soupeřů a k zatáčce Eau Rouge přijížděl na pátém místě.

Na tom se za jezdci Ferrari a Mercedesu držel až do cíle závodu, než musel dvě kola před koncem kvůli ztrátě výkonu svůj vůz odstavit na cílové rovince.

„Můj závod nebyl nudný. Byl zábavný a vzrušující. Měli jsme velmi dobrý start, odjezd byl velmi dobrý a v první zatáčce se nám podařilo předjet šest vozů najednou a dostat se na páté místo. Od té chvíle jsme si to kontrolovali,“ řekl Norris.

„Myslím, že si můžeme odnést nějaká pozitiva. Všichni v týmu odvedli velmi dobrou práci a přijít v posledním kole o motor bylo obtížné. Musíme se z toho dostat a připravit se na Monzu.“

Sainz Jr. odstoupil už v úvodu

Už po třech kolech skončila Velká cena Belgie pro druhého pilota McLarenu Carlose Sainze Jr. Španěl zastavil na trati v zatáčce Bus Stop poté, co pohonná jednotka v jeho voze ztratila výkon.

„Samozřejmě to není dobrá zpráva, když nemůžete ani odstartovat do závodu. Není k tomu co říct. Škoda také Landova odstoupení v posledním kole, kvůli kterému jsme nezískali dalších deset bodů do šampionátu, což by pro nás byl obrovský krok správným směrem,“ řekl Sainz Jr.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Fotogalerie: Emotivní Grand Prix Belgie 2019