McLaren: S nejlepší pohonnou jednotkou se nebudeme mít za co skrývat

McLaren se netají svou touhou vrátit se mezi absolutní špičku mezi týmy ve formuli 1. Od sezóny 2021 budou jeho vozy znovu pohánět motory Mercedes-Benz.
McLaren: S nejlepší pohonnou jednotkou se nebudeme mít za co skrývat

Během Velké ceny Ruska McLaren s Mercedesem oznámili obnovení spolupráce od sezóny 2021, jakmile týmu z Wokingu vyprší smlouva se současným dodavatelem Renaultem.

Naposledy Mercedes dodával McLarenu motory v roce 2014. Následovalo neúspěšné a problematické období s Hondou a nyní má McLarenu tříletou smlouvu s Renaultem. Tovární tým Mercedesu naopak od té doby získává tituly jak mezi jezdci, tak konstruktéry.

„Mým úkolem je řídit tým F1 a poskládat co nejrychleji dohromady všechny prvky, které jsou podle mě potřebné k tomu, abychom byli v budoucnu úspěšní,“ řekl šéf McLarenu Andreas Seidl.

„To zahrnuje organizační věci, infrastrukturu jako (nový) větrný tunel, důležitý je také výběr dodavatele pohonných jednotek. Mercedes je v této hybridní éře z pohledu pohonných jednotek jasně tím, s kým se srovnávat. A to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme se tak rozhodli. Nejlepší na tom je, že máme stejnou pohonnou jednotku jako nejlepší tým v paddocku. Pak už se nemáme za co skrývat,“ dodává.

Brown je nadšený pravidly pro rok 2021. Věří, že dostanou McLaren zpět na vrchol

Brown je nadšený pravidly pro rok 2021. Věří, že dostanou McLaren zpět na vrchol

Změna pravidel, které začnou platit právě od sezóny 2021, se však nedotkne pohonných jednotek. I proto se Seidl přechodu od Renaultu k Mercedesu neobává.

„Tím, že pravidla ohledně pohonných jednotek zůstávají stejná, dochází k vyrovnání mezi automobilkami. Už teď vidíme, že jsou celkem blízko u sebe, což je pro nás jako nezávislý tým dobře. Tím, co Mercedes v posledních pěti šesti letech ukázal, myslím to odhodlání, kvalitu, spolehlivost, jsme přesvědčení, že pro nás je to od roku 2021 správná cesta,“ věří.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Button příští rok už nechce závodit v japonské sérii Super GT

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.