McLaren: S nejlepší pohonnou jednotkou se nebudeme mít za co skrývat

McLaren se netají svou touhou vrátit se mezi absolutní špičku mezi týmy ve formuli 1. Od sezóny 2021 budou jeho vozy znovu pohánět motory Mercedes-Benz.
McLaren: S nejlepší pohonnou jednotkou se nebudeme mít za co skrývat

Během Velké ceny Ruska McLaren s Mercedesem oznámili obnovení spolupráce od sezóny 2021, jakmile týmu z Wokingu vyprší smlouva se současným dodavatelem Renaultem.

Naposledy Mercedes dodával McLarenu motory v roce 2014. Následovalo neúspěšné a problematické období s Hondou a nyní má McLarenu tříletou smlouvu s Renaultem. Tovární tým Mercedesu naopak od té doby získává tituly jak mezi jezdci, tak konstruktéry.

„Mým úkolem je řídit tým F1 a poskládat co nejrychleji dohromady všechny prvky, které jsou podle mě potřebné k tomu, abychom byli v budoucnu úspěšní,“ řekl šéf McLarenu Andreas Seidl.

„To zahrnuje organizační věci, infrastrukturu jako (nový) větrný tunel, důležitý je také výběr dodavatele pohonných jednotek. Mercedes je v této hybridní éře z pohledu pohonných jednotek jasně tím, s kým se srovnávat. A to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme se tak rozhodli. Nejlepší na tom je, že máme stejnou pohonnou jednotku jako nejlepší tým v paddocku. Pak už se nemáme za co skrývat,“ dodává.

Brown je nadšený pravidly pro rok 2021. Věří, že dostanou McLaren zpět na vrchol

Brown je nadšený pravidly pro rok 2021. Věří, že dostanou McLaren zpět na vrchol

Změna pravidel, které začnou platit právě od sezóny 2021, se však nedotkne pohonných jednotek. I proto se Seidl přechodu od Renaultu k Mercedesu neobává.

„Tím, že pravidla ohledně pohonných jednotek zůstávají stejná, dochází k vyrovnání mezi automobilkami. Už teď vidíme, že jsou celkem blízko u sebe, což je pro nás jako nezávislý tým dobře. Tím, co Mercedes v posledních pěti šesti letech ukázal, myslím to odhodlání, kvalitu, spolehlivost, jsme přesvědčení, že pro nás je to od roku 2021 správná cesta,“ věří.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Button příští rok už nechce závodit v japonské sérii Super GT
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00