McLaren s Magnussenem hodně riskuje, upozorňuje Button

Jenson Button míní, že Kevin Magnussen může hodně ztratit svým debutem u McLarenu v příští sezóně. Začínat tak brzy a tak vysoko je riskantní.
McLaren s Magnussenem hodně riskuje, upozorňuje Button

McLaren chce s Magnussenem zopakovat odvážný krok, který udělal v roce 2007 s Hamiltonem. Nováček v top týmu ale zůstává velkou neznámou.

"Je to jedna z těch situací, která by vám mohla rozzářit kariéru, nebo ji také velmi brzy ukončit, pokud to nepůjde dobře," komentoval krok svého týmu Button.

"Je to obrovské riziko, když vás do toho takhle hodí u týmu, který by měl bojovat o titul. Ale pokud je jezdec ochoten to riziko podstoupit, hodně věří sobě a svým schopnostem. Může to dopadnout tak či onak, já doufám, že pozitivně."

Button se domníval, že si další šanci zaslouží Sergio Pérez. Toho se ale McLaren po roce zbavil a upřednostnil 21letého Magnussena ze svého juniorského programu.

Další článek: GP USA 2013 - přípravy

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.