McLaren: Rozpočet máme zajištěný na deset let dopředu

Tým McLaren si je jistý, že se v dohledné době nepřidá k většině startovního pole, která má finanční problémy a nejisté vyhlídky.
McLaren: Rozpočet máme zajištěný na deset let dopředu

McLaren patří mezi tradiční top týmy, ale rozešel se partnersky i majetkově s Mercedesem a odchod oznámil i jeho hlavní sponzor Vodafone. Podle šéfa týmu Martina Whitmarshe však finance nijak ohroženy nejsou. Věří, že s Hondou přijde v roce 2015 nová úspěšná éra.

"V naší společnosti samozřejmě panuje obrovské nadšení," řekl. "Byl jsem tady, když jsme naposledy závodili s Hondou, má závodní kulturu a závodního ducha."

"To je vzrušující a velmi motivující pro tým. Teď můžeme hledět na příštích deset let s vědomím, že máme fantastický rozpočet, zdroje a partnera, abychom dál vyhrávali a byli úspěšní ve formuli 1. Je to výzva, jako vždy, ale je vzrušující."

Co se týče sponzorů, měli by přijít noví. McLaren už na začátku sezóny oznámil, že nástupce Vodafonu ohlásí letos 2. prosince.

"Bude s námi pokračovat celá řada sponzorů a Honda samozřejmě je skvělý technický a obchodní partner. Máme velmi zajištěný rozpočet," dodal Whitmarsh.

Diskuze (35) Další článek: Skokany první poloviny sezóny jsou Vettel a Mercedes
13:10 | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
10:34 | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
8:34 | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.