McLaren: Rozpočet máme zajištěný na deset let dopředu

Tým McLaren si je jistý, že se v dohledné době nepřidá k většině startovního pole, která má finanční problémy a nejisté vyhlídky.
McLaren: Rozpočet máme zajištěný na deset let dopředu

McLaren patří mezi tradiční top týmy, ale rozešel se partnersky i majetkově s Mercedesem a odchod oznámil i jeho hlavní sponzor Vodafone. Podle šéfa týmu Martina Whitmarshe však finance nijak ohroženy nejsou. Věří, že s Hondou přijde v roce 2015 nová úspěšná éra.

"V naší společnosti samozřejmě panuje obrovské nadšení," řekl. "Byl jsem tady, když jsme naposledy závodili s Hondou, má závodní kulturu a závodního ducha."

"To je vzrušující a velmi motivující pro tým. Teď můžeme hledět na příštích deset let s vědomím, že máme fantastický rozpočet, zdroje a partnera, abychom dál vyhrávali a byli úspěšní ve formuli 1. Je to výzva, jako vždy, ale je vzrušující."

Co se týče sponzorů, měli by přijít noví. McLaren už na začátku sezóny oznámil, že nástupce Vodafonu ohlásí letos 2. prosince.

"Bude s námi pokračovat celá řada sponzorů a Honda samozřejmě je skvělý technický a obchodní partner. Máme velmi zajištěný rozpočet," dodal Whitmarsh.

Další článek: Skokany první poloviny sezóny jsou Vettel a Mercedes

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10