McLaren: Rozhodně nejsme mimo boj!

McLaren nenaplnil v Kanadě svá očekávání. Hamilton skončil na pátém místě, Button se kvalifikoval až sedmý, téměř tři desetiny sekundy za svým týmovým kolegou.
McLaren: Rozhodně nejsme mimo boj!

Hamilton není spokojen s rychlostí McLarenu a myslí si, že ze svého auta dostal maximum. "Osobně jsem byl se svým kolem spokojený. Nemyslím si, že by se mi někdy auto řídilo obtížněji, než tomu bylo dnes odpoledne. Byl jsem ve vypjaté situaci, dokonce si myslím, že jsem se v jedné fázi dotkl zdi. Ale stejně jsem se dokázal dostat jen na páté místo, to bylo všechno, co jsem mohl udělat. Nicméně stále doufám, že na auto brzy přivezeme nová vylepšení. Je to jen otázka času," dodal Brit.

Hamilton také doufá, že zítra bude McLaren konkurenceschopnější: "Doufám, že naše závodní tempo bude zítra silnější, než bylo naše dnešní kvalifikační. Ztrácíme pár desetin na zadní rovince, což nás zraňuje v kvalifikaci."

Jeho krajan Button je z dnešní kvalifikace rovněž zklamaný: "Neměli jsme to tempo, ve které jsme doufali, což je trošku frustrující."

Pro zítřejší závod  zůstává Button optimistou: "Naše závodní tempo je vždycky lepší než to kvalifikační a tohle je okruh, na kterém se dá předjíždět, takže doufáme, že budeme schopni se zítra prokousat startovním polem. Naštěstí naše konzistence na obou typech gum (měkké i super měkké) vypadá velmi dobře. Uděláme všechno, co  bude v našich silách. Jsem si jistý, že to bude zábavný závod."

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh naznačil, že McLaren měl auto nastavené pro mokrou kvalifikaci, proto se jeho jezdcům na suché trati tolik nedařilo: "Pokud bude zítra pršet, což je přesně to, co předpověď říká, že se pravděpodobně stane, budeme v dobré formě. Avšak ať na suchu, nebo na mokru, víme, že Lewis i Jenson jsou oba fantastičtí jezdci a briliantně předjíždějí. Na tomto okruhu bylo již 47 Velkých cen a McLaren vyhrál 11 z nich. Okruh Gillese Villeneuva je dobrá závodní trať a vždycky vytváří rušný závod. Takže uvidíme, co se zítra bude dít."

Další článek: GP Kanady 2011 - sobota

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00