McLaren reorganizoval tým závodních inženýrů

Tým McLaren využil příchod Jenson Buttona a uskutečnil změny v organizační struktuře závodních inženýrů u obou jezdců. Spolupráci mezi nimi zajistí Phil Prew.

"Zabývali jsme se tím od konce sezóny, ale samozřejmě jsme neudělali žádné rozhodnutí o závodních inženýrech, dokud jsme neměli kompletní jezdecké složení," uvedl výkonný ředitel týmu Jonathan Neale.

"Abychom to usnadnili, ujme se nové role hlavního týmového závodního inženýra Phil Prew, který byl závodním inženýrem Lewise v uplynulých letech. Bude cestovat na všechny závody a řídit nastavení, vývoj a sdílení informací mezi oběma týmy závodních inženýrů."

Místo Prewa v čele Hamiltonových závodních inženýrů převezme Andy Latham, výkonnost bude mít na starost Mark Temple.

Buttonovi inženýry povede Jakob Andreason, který sbíral zkušenosti po boku Phila Prewa, za výkonnost bude zodpovídat Dave Robson.

"Oběma jezdcům dáváme čerstvý tým inženýrů, Phil mezi nimi bude působit jako most," uvedl Neale a přiznal, že se tak McLaren mimo jiné snaží zajistit rovnocenné podmínky pro Hamiltona a Buttona.

"Ale primárním cílem je, aby docházelo k úplnému přesunu informací o vývoji nastavení. Máme styčnou osobu (Prew), které se ostatní z naší organizace budou moci ptát: ´Jak to jde s nastavením? Jakým směrem jsme se vydali?´"

"Také můžeme lépe využít tým pro simulace a inženýry v McLaren Technology Centru, aby mohli říct Philovi: ´Možná bys mohl vyzkoušet tohle...´ A Phil může dohlížet na tok informací."

Další článek: FIA se odvolá proti rozsudku, jenž zneplatnil trest Flavia Briatoreho

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00