McLaren reorganizoval tým závodních inženýrů

Tým McLaren využil příchod Jenson Buttona a uskutečnil změny v organizační struktuře závodních inženýrů u obou jezdců. Spolupráci mezi nimi zajistí Phil Prew.

"Zabývali jsme se tím od konce sezóny, ale samozřejmě jsme neudělali žádné rozhodnutí o závodních inženýrech, dokud jsme neměli kompletní jezdecké složení," uvedl výkonný ředitel týmu Jonathan Neale.

"Abychom to usnadnili, ujme se nové role hlavního týmového závodního inženýra Phil Prew, který byl závodním inženýrem Lewise v uplynulých letech. Bude cestovat na všechny závody a řídit nastavení, vývoj a sdílení informací mezi oběma týmy závodních inženýrů."

Místo Prewa v čele Hamiltonových závodních inženýrů převezme Andy Latham, výkonnost bude mít na starost Mark Temple.

Buttonovi inženýry povede Jakob Andreason, který sbíral zkušenosti po boku Phila Prewa, za výkonnost bude zodpovídat Dave Robson.

"Oběma jezdcům dáváme čerstvý tým inženýrů, Phil mezi nimi bude působit jako most," uvedl Neale a přiznal, že se tak McLaren mimo jiné snaží zajistit rovnocenné podmínky pro Hamiltona a Buttona.

"Ale primárním cílem je, aby docházelo k úplnému přesunu informací o vývoji nastavení. Máme styčnou osobu (Prew), které se ostatní z naší organizace budou moci ptát: ´Jak to jde s nastavením? Jakým směrem jsme se vydali?´"

"Také můžeme lépe využít tým pro simulace a inženýry v McLaren Technology Centru, aby mohli říct Philovi: ´Možná bys mohl vyzkoušet tohle...´ A Phil může dohlížet na tok informací."

Další článek: FIA se odvolá proti rozsudku, jenž zneplatnil trest Flavia Briatoreho

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.