McLaren prodloužil smlouvu s Landem Norrisem

McLaren si pojistil Landa Norrise. Nová smlouva mu vyprší v roce 2025.
Foto: Getty Images / Lars Baron
McLaren prodloužil smlouvu s Landem Norrisem | Foto: Getty Images / Lars Baron

McLaren představí svůj vůz v pátek. Už na dnešek ale sliboval novinku – a tou je prodloužení smlouvy s Landem Norrisem do roku 2025.

Lando Norris v roce 2018 jezdil s McLarenem v pátečních trénincích. V závodní sedačce debutoval v roce 2019. Od té doby už dokázal získat stupně vítězů, vloni dokonce hned čtyřikrát, ale na první vítězství stále čeká.

„Miluji lidi a cítím se v McLarenu jako doma,“ řekl Norris. „Vyrostl jsem v tomto týmu a jsem součástí cesty, na které jsme všichni. Vidím a cítím veškerou práci, investice a odhodlání týmu, aby byl v pozici, kdy může v budoucnu bojovat o vítězství a tituly. To vše mi dodává obrovskou důvěru do budoucna, takže bylo přirozené rozhodnutí prodloužit náš vztah na dalších několik let.“

McLaren na konci roku dostaví nový aerodynamický tunel

McLaren na konci roku dostaví nový aerodynamický tunel

„Od Landa je to silná známka důvěry a odhodlání v nás jako tým a naši cestu k boji o mistrovství světa,“ řekl Andres Seidl. 

„Lando v posledních čtyřech letech předvedl působivý růst jako jezdec formule 1 a byl nedílnou součástí hybnosti a výkonnostní trajektorie týmu. Stále jsme na naší cestě bojovat vpředu a Lando je klíčovým prvkem našeho plánu.“

Další článek: Bývalý šéf Ferrari bude pracovat pro Aston Martin