McLaren prodává své sídlo Američanům

McLaren už má kupce na svou továrnou ve Wokingu.

McLaren už vloni avizoval, že prodá své sídlo ve Wokingu. Nechce mít peníze „uzamčené“ v nemovitostech. McLaren potvrdil, že se dohodl s americkou firmou Global Net Lease (GNL). Hodnota operace má být 170 milionů liber. McLaren si následně budovu pronajme. Převod má být dokončen ve druhém čtvrtletí letošního roku.

„Proč jsou všechny tyto peníze vázány na nemovitosti? Nejsme realitní společnost. Jsme závodní tým a automobilová společnost,“ řekl vloni Zak Brown o záměrech týmu prodat svou továrnu.

McLaren se vloni dostal do finančních problémů, které ale už zažehnal. Vzal si půjčku od Bahrajnské národní banky ve výši 150 milionů liber. Později také oznámil, že část týmu koupil investor. Týmu také pomůže loňské dobré umístění v šampionátu. 

Další článek: Fanoušci, nehody, souboje. Grand Prix Emilia Romagna 2021 objektivem Jiřího Křenka

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.