McLaren připustil, že by Rosberga zřejmě neporazil ani bezchybným výkonem

Jensona Buttona zbrzdily v čínské Grand Prix problémy při výměně pneumatik, což mu znemožnilo bojovat o vítězství. McLaren však přiznal, že byl Nico Rosberg zřejmě nedostižný.
McLaren připustil, že by Rosberga zřejmě neporazil ani bezchybným výkonem

Button se po posledním pit stopu vrátil do provozu a místo stíhání Rosberga se musel věnovat probíjení se zpět na ztracenou druhou pozici. "Dá se o tom spekulovat. Mohli jsme být mnohem blíž, a kdyby Nicovi odešly pneumatiky, mohli jsme ho dostat. Ale jeho pneumatiky vypadaly na konci celkem dobře," uvedl šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Takže si nemyslím, že jsme zahodili první místo. Nebudu se zbytečně trápit, myslím, že bychom měli problémy ho dostat."

Whitmarsh přesto nemůže odjíždět z Číny moc zklamaný, protože jeho tým vede oba šampionáty. Se zřejmě nejrychlejším vozem sice vyhrál jen jeden závod ze tří, ale není čeho litovat. Snad kromě závady Hamiltonovy převodovky, která závod v Šanghaji ovlivnila zřejmě víc než Buttonova zastávka v boxech. "Myslím, že jsme konkurenceschopní. A důležité je, že máme dva skvělé závodní jezdce."

Dosavadní průběh sezóny sice vynesl do čela tabulek McLaren, Whitmarsh ale upozornil, že letošní závody budou nepředvídatelné, proto si nikdo nemůže být ničím jistý.

"Měli jsme tři odlišné závody a já si myslím, že každý z letošních 20 bude asi jiný. To je svým způsobem fascinující," uznal. "Užívám si to a myslím, že lidé, co to sledují, také. Kdo předpoví vítěze v Bahrajnu? Já ne. Já to netuším. Rád bych si myslel, že to budeme my, ale uvidíme, až tam budeme."

O nevyzpytatelný průběh závodů se stejně jako loni starají pneumatiky Pirelli. "Pochopit pneumatiky, dostat je na optimální provozní hodnoty, ať už svými dovednostmi nebo štěstím, je klíčové. Nebo opačně, velké komplikace vám může způsobit, když vypadnete z provozního okna, ať už kvůli smůle nebo tomu, že to s nimi neumíte," dodal šéf McLarenu.

Další článek: Dobré výsledky přijdou brzy, slibuje Lotus