McLaren představil MP4-30

McLaren dnes prostřednictvím internetu ukázal svůj nový vůz MP4-30, který je vozem návratů. Do týmu se vrátil Fernando Alonso i Honda jako dodavatel pohonných jednotek.

S McLarenem budou letos jezdit Fernando Alonso a Jenson Button. Pod kapotou je nový motor od Hondy a aerodynamika má podpis Prodromoua. 

„McLaren-Honda je partnerství zaměřené na výkon, technologie a inovace,“ řekl Ron Dennis. „Neexistuje lepší příklad, než výsledky dosažené v průběhu naší první spolupráce v 80. a 90. letech. Byl jsem šéfem týmu v průběhu všech těchto let a i když nemám tendenci se dívat do minulosti, naše předešlé rekordy a úspěch hrály důležitou roli při utváření důvěry, která vedla k výběru Hondy jako našeho opětovného partnera.“

Podle Dennise je ale před McLarenem ještě dlouhá cesta, než naváže na úspěchy z předešlé éry.

Klepněte pro větší obrázek

Jako první vyrazí v Jerezu na trať s novým vozem Fernando Alonso. „I když je zima obdobím odpočinku od závodění a relaxace, moje motivace nemůže být silnější před novou sezónou. Hodně jsem trénoval v průběhu zimní přestávky, abych se dostal na vrchol fyzické kondice a tvrdě pracoval na přípravě této nové éry McLarenu-Hondy. Nikdy jsem se necítil lépe nebo připraveněji na novou sezónu,“ říká Alonso. 

„Našim prvním cílem bude naučit se maximum o novém autě v předsezónních testech, pochopit balíček, získat co nejvíce výkonu. Nebude to snadné ani bezproblémové, ale jsme na to připravení. Proč? Protože náš klíčový důraz bude kladen na vývoj. McLaren se historicky vyznačuje svou schopností rychle nasadit aktualizace vozu a vyvinout silný balíček. Bude to pro mě čest být první osobou, která bude řídit nový McLaren-Honda MP4-30 v Jerezu. Už se nemohu dočkat, až vše začne a jsem si jistý, že to bude velmi vzrušující nová kapitola v mé kariéře. Jsem teď motivován stejně, jako jsem byl v době, kdy jsem dostal svou první příležitost za volantem vozu F1,“ dodal Alonso.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Mimosezónní období nám skutečně dodalo pocit obnovy před rokem 2015, já pokračuji ve svém vztahu s McLarenem, oženil jsem se a teď otevíráme tolik vzrušující kapitolu: nové partnerství McLarenu s Hondou. Já jsem přes zimu tvrdě trénoval a už se vůbec nemůžu dočkat, až se konečně svezu s novým McLarenem-Honda MP4-30,“ řekl Button.

„Bylo zajímavé trávit v posledních několika týdnech čas v továrně, skutečně je v budově cítit znovu zažehnutý optimismus a pozitivní přístup. Nikdy jsem mezi kluky neviděl takovou motivaci, všichni se skutečně těšíme na to, až vyjedeme v Jerezu a budeme tvrdě pracovat na vývoji našeho nového vozu.“

„Neděláme si však iluze, že by to mělo být snadné. Čeká nás ohromná výzva, musíme smazat ztrátu na své soupeře, rozhodně do toho ale jdeme. Loňský rok jsme zakončili v dobrém tempu a s jasným pokrokem a já jsem odhodlaný to přenést na sezónu 2015.“

„Také se těším na spolupráci se svým novým týmovým kolegou Fernandem Alonsem a jsem si jistý, že naše zkušenosti na trati se dohromady nakonec projeví ve vývoji vozu ve snaze dostat náš tým zpátky na špičku. Mám ohromnou motivaci psát historii v této nové éře McLaren-Honda.“

 

Nový motor Honda nese označení Honda RA615H

 

„Samozřejmě jsem byl zklamaný, že si mě nevybrali na místo závodního jezdce týmu McLaren-Honda pro rok 2015, ale už jsem to hodil za hlavu a jsem plně koncentrován na rok, který je předemnou,“ řekl Kevin Magnussen. Dánský závodník letos přešel do pozice testovacího jezdce, takže jeho úloha bude hlavně na simulátoru. 

„Jsem odhodlán dokázat své schopnosti a ukázat, co umím nejen na trati, ale také v zákulisí na simulátoru, při analýze dat a poskytování zpětné vazby inženýrům. Budu muset tvrdě pracovat na vývoji MP4-30 a postarat se o zlepšení jeho výkonnosti pro Fernanda a Jensona,“ dodal Magnussen. 

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Video

Další článek: Infografika: Pirelli se ohlédlo za rokem 2014

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.