McLaren představil MP4-29

Jako třetí z letošní vozů veřejnost dnes poprvé spatřila McLaren MP4-29, se kterým budou závodit Jenson Buttona a Kevin Magnussen.
McLaren představil MP4-29

Při představení nového vozu se McLaren k identitě šéfa týmu nevyjádřil, ale Martin Whitmarsh v tiskové zprávě nefiguroval, což nepřímo potvrzuje jeho konec. Jako čelní představitel týmu se vyjádřil výkonný ředitel Jonathan Neale.

"Nikdy předtím jsme neměli tak významné změny v pravidlech," řekl. "Reagovat na ně a zvládat tyto změny při současném posouvání hranic je extrémně těžká práce."

"Zvolili jsme relativně pragmatický přístup. Víme, že potřeba konzistence zpočátku převáží potřebu výkonnosti. Zimní testy nebudou o honbě za nastavením šasi nebo o ladění vozu. Rozptyl výkonnosti bude tuto zimu asi hodně velký, takže relativně neznámý, a úvodní závody budou do jisté míry o co nejlepším pochopení provozních vlastnosti vozu."

McLaren proto očekává, že se výkonnost jednotlivých týmů bude v průběhu sezóny hodně měnit. Vítězství v prvním závodě nebude znamenat nic ve vztahu k boji o titul. Vývoj jde velmi rychle.

"Už máme balík vylepšení, který připravujeme pro první závod, a neustále objevujeme nové věci v aerodynamickém tunelu nebo CFD. Jakmile začneme testovat, myslím, že uvidíte hodně nových myšlenek a konceptů, a to bude rozhodující pro to, kdo vyhraje šampionát," dodal Neale.

Ambice týmu jsou jasné, ale McLaren zůstává opatrný. "Neskrývali jsme zklamání z toho, jak dopadla sezóna 2013," uvedl sportovní ředitel Sam Michael. "Cílem teď je se vrátit k vítězení, proto tu McLaren je, ale musí dojít k určitému růstu a obnově, než budeme v pozici, kdy budeme moci bojovat o šampionát."

"Dobré je, že jsme si to uvědomili a na tomto cíli pracujeme už několik měsíců. Přijde k nám Honda, naše týmy designérů a inženýrů posilují klíčoví techničtí zaměstnanci a vedeme kariéry našich mladých jezdců, kteří mají obrovský potenciál. Budoucnost McLarenu je světlá a my teď nastavujeme všechny procesy, které nás přiblíží k našim cílům."

Mezi klíčové lidi, kteří do McLarenu přijdou nebo přišli, patří aerodynamici z Red Bullu Peter Prodromou a Dan Fallows, dále pak Ettore Griffini a Ciaron Pilbeam z Lotusu.

Fotogalerie

McLaren MP4-29

Video

Další článek: Boullier odchází z Lotusu zřejmě do McLarenu, nahradí ho Lopez

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10